Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 23.01.2019 21:09:22

Koprčani do 16. zmage v regionalni druščini!

Košarkarji Sixta Primorske so v tekmi 17. kroga lige Aba 2 v gosteh premagali domačo ekipo Lovćen 1947 Cetinje z 80:66 (22:13, 35:36, 58:56).

Primorci so na gostovanje odšli kot favoriti, saj so vodilna ekipa lige z le enim porazom v prejšnjih 16 tekmah, medtem ko je imela domača ekipa na sredini lestvice izkupiček 8-8.

Danes je bila tekma izenačena do tretje četrtine. Bolje so začeli gostje, ki so prepričljivo dobili prvo četrtino, a so se domači v drugi vrnili in nato držali korak s Koprčani vse do zadnje četrtine. V 32. minuti je bilo še 56:58, potem pa so gostje stopili na plin, v nekaj minutah pobegnili na +10, na koncu pa slavili za 14 točk.

Koprčane sta strelsko vodila Lance Harris z 21 točkami in Marko Jagodić Kuridža, ki je 19 točkam za dvojni dvojček dodal še 12 skokov, še 16 točk pa je prispeval Ivan Marinković.

V naslednjem krogu bo Sixt Primorska gostila Zrinjski Mostar, tekma bo 30. januarja.

Značke: košarka, liga aba