skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 23.01.2019 20:18:19

Nov poraz Olimpije! Poti iz krize zmajev ni videti konca

Košarkarji Petrola Olimpije so v 12. krogu lige prvakov (skupina D) v gosteh izgubili z litovsko Neptunas Klaipedo s 74:82 (20:29, 42:51, 62:69). Ljubljančani tako ostajajo pri le eni zmagi v tem tekmovanju. Naslednjo tekmo bodo igrali 30. januarja v gosteh proti nemškemu Bayreuthu.

* Dvorana Švyturio Arena, sodniki: Yilmaz (Turčija), Liszka (Poljska), Oliot (Francija).

* Neptunas Klaipeda: Gailius 4 (2:2), Grant 13 (1:3), Kisielius 4 (4:4), Olisevičius 12 (2:2), Slavinskas 4, Dambrauskas 7 (0:2), Delininkaitis 8, Galdikas 9 (1:1), Masiulis 5, Weaver 16 (1:1).
* Petrol Olimpija: Jones 13, Lapornik 8 (3:3), Šamanić 10 (2:2), Sanon 7 (0:1), Simonović 6, Badžim 4 (2:2), Kastrati 5, Radulović 2, Rebec 8, Špan 11 (1:1).
* Prosti meti: Neptunas Klaipeda 13:20, Petrol Olimpija 8:9.
* Met za tri točke: Neptunas Klaipeda 7:19 (Delininkaitis 2, Olisevičius 2, Dambrauskas, Masiulis, Weaver), Petrol Olimpija 8:24 (Špan 2, Rebec 2, Jones, Lapornik, Sanon, Kastrati).
* Osebne napake: Neptunas Klaipeda 15, Petrol Olimpija 22.
* Pet osebnih: Rebec (40.).

Košarkarji Olimpije so v Litvi opravili še eno obveznost v tretjeligaškem evropskem klubskem tekmovanju; to zanje nima več nobenega tekmovalnega pomena, saj so že zdavnaj izgubili vse možnosti za nadaljevanje, lovili pa so šele drugo zmago, ki pa se jim je na koncu spet izmuznila, tako da se niso niti oddolžili Litovcem za poraz z 88:97 novembra v Ljubljani.

Ljubljančani so prejšnji teden na domačem terenu v ligi prvakov skorajda že dobili tekmo poti Ostendeju, pa so jo izgubili v zadnji sekundi, danes so se oslabljeni zoperstavili motiviranim domačinom, ki še imajo možnosti za nadaljevanje evropske sezone. Moštvo Petrola Olimpije je v Litvo odpotovalo brez Mirze Begića, Domna Lorbka in Aleksandra Lazića.

Zaostanek iz prve četrtine, ki so ga pridelali v nekaj minutah, so gostje zaman lovili vso tekmo. Nekajkrat so bili zelo blizu, ob koncu tretje četrtine so zaostajali za sedem, v zadnji so se po trojki Jana Rebca dve minuti pred koncem približali le na 72:76. A domači niso popuščali, vselej so našli odgovor in tako mirno do konca zadržali prednost za zmago, ki Litovcem še ohranja upe na preboj v nadaljnje tekmovanje.

Pri gostih je bil strelsko najbolj razpoložen Marvin Jones s 13 točkami, Jan Špan jih je dodal 11, Luka Šamanić pa deset.

Po novem porazu, 11. v 12 tekmah, so slovenski košarkarji ostali trdno prikovani na zadnje mesto skupine D. Do konca rednega dela lige prvakov sta še dva kroga. Petrol Olimpija bo v naslednjem spet gostovala, v Nemčiji pri Bayreuthu 30. januarja, tekmovanje pa bo končala 6. februarja doma proti Bešiktašu.