49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Kako in zakaj je počil Marjetkin in Rudijev ...

0 23.01.2019 21:08:23

V slovenskem derbiju v regionalni ligi zmaga Rogaški

Helios Suns/Gašper Papež
V tekmi 16. kroga lige Aba2 sta se danes pomerila slovenska predstavnika Rogaška in Helios Suns. Zmagali so domači z 68:63 (9:28, 34:41, 55:51).

Rogaška je svojim navijačem pripravila stresen večer s srečnim koncem. Po zaostanku 9:28 v prvi četrtini in 10:30 na začetku druge so najbrž le največji optimisti verjeli, da lahko domačim uspe preobrat. Toda naslednjih 11 minut je bilo za domače bistveno boljših, tekmece so vztrajno lovili in jih pri izidu 41:41 ujeli.

Takrat se je tehtnica nagnila na domačo stran, Rogaška pa se je počasi, a vztrajno bližala zmagi. Helios Suns so bili le še enkrat povsem blizu, pri 54:55 v 32. minuti, a je Rogaška do konca tekme spet igrala zanesljivo in na koncu zmagala za pet točk.

Za Rogaško je največ točk, 13, dosegel Marko Pajić, eno manj pa Mirza Sarajlija. Pri poraženih gostih pa je izstopal Đoko Šalić s 27 točkami, 12 pa jih je dodal Miha Fon.

V naslednjem krogu bodo košarkarji Rogaške 30. januarja gostovali pri Sutjeski, dan pozneje bodo Helios Suns gostili Lovćen 1947 Cetinje.

Značke: košarka, liga aba