Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

1 09.01.2019 22:37:21

Petrol Olimpija v končnici izgubila tudi v Bologni

Fiba
Košarkarji Petrola Olimpije so v 10. krogu lige prvakov izgubili na gostovanju pri Virtus Bologni s 84:87 (23:13, 41:37, 63:61).

* Dvorana Paladozza, gledalcev 2000, sodniki: Ciulin (Romunija), Maestre (Francija), Jacobs (Belgija).
* Virtus Bologna: Martin 6, Punter 8, Taylor 13 (5:8), Rossi 11 (2:2), Kravic 14, Aradori 17 (3:4), M'Baye 9, Cournooh 8, Qvale 1 (1:2).
* Petrol Olimpija: Tratnik 4, Špan 14, Lazić 2, Šamanić 12 (2:2), Simonović 7 (1:3), Lapornik 12 (4:5), Begić 19 (1:3), Badžim 6, Sanon 6 (2:2), Rebec 2.
* Prosti meti: Virtus Bologna 11:16, Petrol Olimpija 10:15.
* Met za tri točke: Virtus Bologna 10:27 (Aradori 4, Cournooh 2, Punter 2, M'Baye, Rossi), Petrol Olimpija 6:22 (Špan 2, Lapornik 2, Badžim 2).
* Osebne napake: Virtus Bologna 17, Petrol Olimpija 17.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Petrola Olimpije tudi po deseti tekmi v ligi prvakov ostajajo pri eni zmagi. Na gostovanju v Bologni so po tesni končnici izgubili s 84:87, tako da so naskokom zadnja ekipa v skupini D. Predzadnja v tej skupini ima štiri zmage, med dvaintridesetimi ekipami, ki sodelujejo v tretjerazrednem evropskem klubskem tekmovanju, pa ima eno zmago le še češka Opava.

Čeprav so do konca rednega dela še štirje krogi, kar pomeni, da Ljubljančani nimajo niti teoretičnih možnosti za nadaljevanje tekmovanja, je trener Saša Nikitović v Bologni nastopili z vsemi najboljšimi igralci. Ti so prikazali všečno in borbeno predstavo, žal pa so tako kot že mnogo tekem v tej sezoni praznih rok ostali zaradi slabo odigranih zadnjih minut.

Ljubljančani so že v prvi četrtini prišli do dvomestne prednosti, najvišjo pa so dosegli v 15. minuti pri 36:22. Vodili so po koncu vsake četrtine, nazadnje v 35. minuti s 75:72. Tu pa so se znova začele napake in nespametne poteze. Italijani so naredili delni izid 10:0, povedli z 82:75 in čeprav se je Petrol Olimpija približala na 82:79 in 85:84, tudi z nekaj sreče zadržali prednost.

Tragični junak je bil eden najboljših posameznikov na parketu Luka Šamanić (12 točk, 7 skokov). Pri 82:79 je zgrešil "zicer", v zadnjem napadu pri dveh točkah zaostanka, za katerega so imeli Ljubljančani deset sekund, pa je izgubil žogo.

Najboljši igralec tekme je bil Mirza Begić z 19 točkami in 12 skoki (met 9:12, indeks 27), 14 točk jih je prispeval Jan Špan (6 podaj), dvanajst pa še Miha Lapornik.

Petrol Olimpija bo naslednjo sredo gostila zasedbo iz Oostendeja, ki jo je v Belgiji konec oktobra premagala z 79:73.