Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 10.03.2018 10:51:07

Toronto prekinil zmagoviti niz Houstona

Košarkarji Toronto Raptors so v dvoboju vodilnih ekip obeh konferenc severnoameriške lige NBA doma premagali Houston Rockets s 108:105 in s tem prekinili zmagoviti niz raket pri 17 tekmah. Medtem so Los Angeles Clippers z zmago nad Cleveland Cavaliers s 116:102 ujeli osmo mesto na zahodu.

Plenilci, ki so si ta teden kot prva ekipa v ligi zagotovili nastop v končnici, so proti najboljši ekipi v ligi hitro povedli in ob koncu prve četrtine vodili že za 16 točk. Vodstvo so nato držali vse do zadnje četrtine, ko je Houston prišel do izenačenja dve minuti pred koncem, domača ekipa pa je nato bila bolj zbrana v zaključku.

Kyle Lowry je za Toronto prispeval 30 točk, DeMar DeRozan pa 23, vključno z košem za dokončno vodstvo 1:49 minute pred koncem. Vodilni strelec lige James Harden je bil s 40 točkami znova najboljši pri raketah.

Moštvo iz Teksasa je kljub porazu z 51 zmagami obdržalo vodstvo na zahodu pred aktualnimi prvaki Golden State Warriors, ki so v odsotnosti poškodovanega Stephena Curryja izgubili v gosteh proti Portland Trail Blazers s 108:125 in imajo zdaj en poraz več kot Houston. Moštvo iz Portlanda je svojo deveto zaporedno zmago doseglo s pomočjo 28 točk Damiana Lillarda.

V gosteh so poraz zabeležili tudi lanski udeleženci finala lige NBA Cleveland Cavaliers. Boljši od ekipe LeBrona Jamesa, ki je za Cleveland prispeval 25 točk in 10 skokov, so bili Los Angeles Clippers s 116:102. Vodilni mož slednjih je bil DeAndre Jordan z 20 točkami in kar 23 skoki.

V Milwuakeeju so domači Bucks s pomočjo 30 točk Krisa Middletona premagali New York Knicks s 120:112. Jeleni so tako dosegli 35 zmago ob 31 porazih v letošnji sezoni in na osmem mestu na vzhodu. Enak izkupiček imajo sedmouvrščeni Miami Heat slovenskega zvezdnika Gorana Dragića, ki imajo boljše razmerje zmag v konferenci.

Dragić je bil s svojo ekipo prost, naslednjič pa bo igral danes ponoči po srednjeevropskem času, ko bo vročica na jugu Floride gostila Washington Wizards.

Značke: košarka, nba