13.03.2016 08:15:11

Toronto po podaljšku premagal Dragićev Miami

Miami Heat je v ligi NBA doživel poraz v gosteh pri vodilni ekipi atlantske skupine ter drugi ekipi najboljši ekipi vzhodne konference Toronto Raptors po podaljšku s 104:112.

Prvi igralec večera je bil domači košarkar DeMar DeRozan, ki je z 38 točkami izenačil svoj najboljši dosežek v sezoni, hkrati je prispeval še 10 skokov in 7 asistenc. Miami je igral brez poškodovanega Dwyana Wada, najboljši pri Miamiju je bil Joe Johnson z 28 točkami.

Kljub odlični predstavi pa prvi strelec tekme DeRozan ni bil zadovoljen s svojim učinkom v prostih metih: "Nezadovoljen sem, ker sem v podaljšku zgrešil tri proste mete, ki bi jih moral zadeti."

Miami z 38 zmagami in 28 porazi vodi v jugovzhodni skupini ter ostaja četrta ekipa v razvrstitvi vzhodne konference.

V ekipah San Antonio Spurs in Golden State Warriors so se veselili novih domačih zmag. San Antonio je doma s 93:85 premagal Oklahoma City Thunder, Golden State Warriors pa Phoenix Suns s 123:116.

Najbolj razpoložena pri ostrogah sta bila Kawhi Leonard in LaMarcus Aldridge s 26 in 24 točkami. San Antonio bo redni del sezono končal kot vodilno moštvo jugozahodne skupine, to je še peti naslov zmagovalca skupine za Spurs v zadnjih šestih sezonah. San Antonio ima sicer v tej sezoni izkupiček zmag v domači dvorani AT & T Center 32-0, skupno pa sicer že 41 domačih zmag v nizu, kar je tretji najdaljši niz domačih zmag v ligi NBA.

"Bolj se je razvijala tekma, bolj so bili napadalni, bolj so igrali na moč, vsi so naredili tisto, kar se je od njih pričakovalo," je varovance pohvalil trener San Antonia Gregg Popovich.

Zelo odlično gre tudi aktualnim prvakom Golden State Warriors, ki so vsega skupaj dosegli že 48 zaporednih zmag na domačem igrišču. Stephen Curry je bil znova najboljši s 35 točkami za bojevnike. Golden State je dosegel še 30. zaporedno domačo zmago v tej sezoni.