06.01.2016 19:53:35

Finski prvak ugnal Krko

Nikola Miljković

Košarkarji Krke so doživeli prvi poraz v drugem delu pokala Fiba. Na gostovanju pri finskem prvaku Kataji so izgubili z 82:89.

Po uvodni tesni zmagi proti izraelskemu predstavniku Maccabiju Rand Medii so Novomeščani slabo začeli niz treh gostovanj. Proti Kataji so zaostajali večji del tekme, kljub temu pa so bili še v zadnji minuti v igri za dve točki. Točno minuto pred koncem je Stefan Sinovec (18 točk) znižal na 82:84, gostitelji pa so v zadnjih 60 sekundah prek svojega najboljšega posameznika Thomasa Scrubba (18 točk, met iz igre 8:9, 8 skokov) in 35-letnega Teemuja Rannikka (13 točk, 11 podaj) zasluženo prišli do zmage.

Pri Krki so imeli poleg Sinovca še štirje igralci dvomestni seštevek točk; Matic Rebec 19, Ive Ivanov 13, Jure Lalić 11, Luka Lapornik 11. Krka bo naslednji teden gostovala pri francoskem Asvelu.