Redek prizor: Robert in Tina, Janez in Urška so ...

slovenija navijaci Ekipa24.si

Vroče kalkulacije! Kaj se mora zgoditi, da ...

0 06.01.2016 08:06:05

Zmaga New Yorka brez Vujačićeve pomoči

Košarkarji New Yorka so v severnoameriški ligi NBA ponoči slavili v Atlanti s 107:101. Slovenski košarkar Saša Vujačić vnovič ni zaigral.

Knicks so Atlanto premagali že v nedeljo s 117:97, tokrat so vodili že za 17 točk, na koncu pa so se gostitelji v zadnji minuti nevarno približali na dve točki zaostanka - 101:103. Za goste sta nato zadela Jose Calderon in Anthony, ki je zadel dva prosta meta. "Res je težko dvakrat zaporedoma igrati z isto ekipo. Danes smo bili manj zbrani," je to pokomentiral Anthony.

Novo zmago, že 32. v sezoni, je dosegel Golden State, ki se je veselil s 109:88 na gostovanju pri Los Angeles Lakers, Klay Thompson pa je dosegel 36 točk. Kar 22 košev je dosegel v uvodni četrtini in postavil temeljni kamen za zmago. Chicago je doma s 117:106 premagal Milwaukee, z  32 točkami in 10 podajami je pri zmagovalcih izstopal Jimmy Butler, Španec Pau Gasol je dodal 26 točk in 11 skokov.

Dallas je doma po dveh podaljških premagal Sacramento s 117:116, pa čeprav je pri Sacramentu s 35 koši blestel DeMarcus Cousins, in dosegel 20. zmago v sezoni. Na nasprotni strani je bil s 25 koši najboljši Deron Williams, ki je domačim ob izteku drugega podaljška z metom za tri zagotovil tudi zmago, Dirk Nowitzki jih je dodal 23. Sacramento je 1:20 minute pred koncem vodil s 116:109.

Že danes New York čaka gostovanje na slovenskem derbiju v Miamiju pri Goranu Dragiću in Benu Udrihu.