26.02.2015 08:15:50

Miami prvič letos po podaljšku

Danes ponoči je bil v ligi NBA sila pester spored, na parket sta pa stopili tudi obe moštvi slovenskih košarkarjev.

Ekipa Miami Heat je v gosteh po prvem podaljšku v letošnji sezoni premagala Orlando Magic s 93:90; Goran Dragić je v 41 minutah dosegel osem točk, štiri skoke in pet podaj za Miami, obenem pa je s prostih metov sedem sekund pred koncem postavil končni izid.

Luol Deng (21 točk), Dwyane Wade (18) in Hassan Whiteside (15 točk, 13 skokov) so bili najučinkovitejši igralci Miamija, ki so v zadnji minuti rednega dela zaostajali že za osem točk. Na 85:85 je tri sekunde pred koncem s trojko izenačil Henry Walker (10). V podaljšku je za goste vse točke zadel Nikola Vučević, ki je končal s 26 točkami in osmimi skoki. Štiriindvajsetletni in dva metra ter 13 centimetrov visoki center je črnogorski reprezentant, rojen v Švici, mladost je preživel v Belgiji, študentska leta pa v ZDA. Mati in oče sta bila košarkarja, Borislav član izjemne generacije sarajevske Bosne in član jugoslovanske reprezentance iz časov Dražena Petrovića.

Moštvo Sacramento Kings je ugnalo Memphis Grizzlies s 102:90, Beno Udrih pa je v šestih minutah dosegel dve točki za Memphis, ki je drugi na zahodnem delu lige; vodi Golden State. Portland je s 111:95 premagal prvake lige, San Antonio Spurs.

Michael Kidd-Gilchrist je z dvojnim dvojčkom (18 točk, 12 skokov) vodil Charlotte Hornets do zmage z ekipo Chicago Bulls z 98:86; biki so prvič igrali brez zvezdnika Derricka Rosa, ki bo moral na operacijo. V njegovi odsotnosti je bil najboljši Španec Pau Gasol (25 točk, 13 skokov).

Na vzhodnem delu lige je na čelu ekipa Atlanta Hawks, ki je s 104:87 premagala Dallas Mavericks. Dennis Schröder, ki ima nemškega očeta in gambijsko mater, je presenetljivo v nemškem dvoboju zasenčil Dirka Nowitzkega. Schröder ni bil član prve peterke zmagovalcev, a je bil s 17 točkami prvi strelec svojega moštva, za Dallas pa je član tekme vseh zvezd Nowitzki zadel štiri točke ob prav toliko podajah in petih skokih.