Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

Primož Salmič
0 04.11.2014 19:53:46

Ni še zenit, je pa zmaga

Grega Wernig
V četrtem krogu evropskega pokala je Union Olimpija na domačem parketu premagala ruski Zenit iz St. Peterburga.

Zmaji so tako dosegli tretjo zmago in storili pomemben korak k uvrstitvi v drugi krog. Najboljša posameznika v vrstah Ljubljančanov sta bila Sasu Salin in Mirza Begić.

V Stožicah se je zbralo manj gledalcev od pričakovanj, a vzdušje je bilo vseeno najboljše v sezoni, saj so prvič letos s tribun zmaje vzpodbujali tudi Green Dragonsi, slednji pa so k navijanju pritegnili še ostalo občinstvo.

GW1_5102

Olimpija je v prvi četrtini odlično zadevala trojke, iz sedmih poskusov jih je zadela šest, z nizom treh metov izza črte 6,75 v minuti igre je začetni zaostanek 2:5 tudi spremenila v prednost, ki se je nato na začetku 7. minute povišala na 25:11.

Takrat se je zmajem v napadu za nekaj minut ustavilo, do konca četrtine so zmogli le še točko s črte prostih metov, res pa je, da je Klemnu Prepeliču zmanjkala le kakšna stotinka, da bi sodniki lahko priznali njegov koš globoke iz svoje obrambne polovice ob izteku časa.

V drugi četrtini so se Rusi približali na pet točk zaostanka, nato pa je trener Aleš Pipan v igro spet poslal Luko Rupnika. Idrijčan je v igro Ljubljančanov vnesel živahnost ter lucidnost v napadu in ko se mu je pridružil še Mirza Begić, so zmaji spet začeli poviševati naskok.

GW1_4767

Največ je znašal plus 16 (49:33), Begić pa je v drugih desetih minutah dosegel deset točk. Kot bi se center zeleno-belih želel še posebej izkazati, vedoč, da morda igra zadnjo tekmo za Olimpijo, vsaj v Ljubljani.

Zanj naj bi se namreč zelo ogrel Anadolu Efes, ki mora poiskati zamenjavo za srbskega centra Nenada Krstića, slednji si je zlomil roko. Čeprav uradna ponudba ne na naslov Olimpije ne do Begića iz Turčije še ni prišla, ne bo presenečenje, če bo najboljši igralec zmajev v dosedanjem delu sezone še ta teden zapustil Stožice.

GW1_5094

Če jih bo, bo to storil z zadovoljstvom, da se je od Olimpije poslovil s še eno zelo dobro predstavo in zmago ekipe. Ljubljančani so v drugem polčasu sicer imeli veliko težav z nepopustljivimi Rusi, na koncu spet trepetali, a v nasprotju s tekmo z Metalcem vendarle ohranili nekaj prednosti za novo slavje.

GW1_4840

Predstavo ljubljanskih košarkarjev so si v dvorani v živo ogledali tudi sosedi iz nogometne Olimpije. In morda je prav njihova prisotnost v izenačeni končnici prevesila tehtnico na domačo stran.

Union Olimpija - Zenit 89:84 (26:14, 51:36, 76:61)

Ljubljana - dvorana Stožice, gledalcev 3700, sodniki: Biricik (Turčija), Fritz (Nemčija), Martolini (Italija).
UNION OLIMPIJA: Rupnik 7 (5:12), Hrovat 6 (2:4), Salin 21 (5:6), Begić 17 (5:8), Nikolov 7, Mahkovic 10 (2:4), Omić 6 (2:2), Marinović 9, Kanacević 6.
ZENIT: Kulagin 12 (3:4), Lazarev 4 (4:6), Gordejev 4 (1:2), Koščejev 6 (2:3), Jones 19, Komolov 2, Vikrov 4 (2:2), Borovnjak 11 (1:2), Hodge 9 (1:1), Valjev 13 (1:2).
Prosti meti: Union Olimpija 21:36, Zenit 15:22.
Met za tri točke: Union Olimpija 10:20 (Salin 4, Marinović 3, Kanacević 2, Nikolov), Zenit 5:16 (Jones 3, Kulagin, Gordejev).
Osebne napake: Union Olimpija 29, Zenit 31.
Pet osebnih: Borovnjak (35.), Lazarev (37.), Hodge (39.), Mahkovic (40.), Valjev (40.).