0 13.05.2023 21:05:11

Odločilni tretji dvoboj Olimpije in FMP-ja v Tivoliju je dal polfinalista lige ABA: Zmaji so ...

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Cedevite Olimpije so se uvrstili v polfinale lige ABA.

V četrtfinalu so z 2:1 v zmagah premagali beograjski FMP. Odločilno tretjo tekmo v Tivoliju so dobili s 97:79.

Ljubljančani se bodo v polfinalu prav tako na dve zmagi pomerili z zmagovalcem dvoboja med Partizanom in Studentskim centrom iz Podgorice, ki se bo začel v ponedeljek. Drugi polfinale je Crvena zvezda - Budućnost.

Cedevita Olimpija je z uvrstitvijo v polfinale izpolnila cilj sezone v regionalnem tekmovanju, do nastopa v polfinalu pa jo čaka še četrtfinale v domači ligi Nova KBM. Letos se poteguje za jubilejni dvajseti naslov državnega prvaka in trojček domačih lovorik po naslovih v slovenskem superpokalu in pokalu Spar.

Po zmagi na prvi tekmi v Stožicah in slabi predstavi prejšnji vikend v Beogradu so tokrat varovanci trenerja Mira Alilovića navdušili gledalce v Tivoliju. Z dobro obrambo, učinkovito igro v napadu ter dobljeno bitko pod obročema so suvereno prišli do zmage.

Prvo dvomestno prednost so dosegli v 15. minuti (39:29), do odmora so dosegli 53 točk (53:35), vprašanje zmagovalca pa je bilo več ali manj rešeno sredi tretje četrtine, ko je semafor kazal rezultat 71:46.

Štirje igralci Cedevite Olimpije so imeli statistični indeks višji od 20. Yogi Ferrell (26) je zbral 19 točk (trojke 5:9), 6 skokov in 4 podaje. Alen Omić (23) je bil z 20 točkami (7 skokov, met iz igre 9:13) prvi strelec tekme. Amar Alibegović (23) je za las zgrešil dvojnega dvojčka z 19 točkami in 9 skoki, Karlo Matković (21) pa je v dobrih 16 minutah na parketu vpisal 12 točk (met 4:5) in 8 skokov.

Olimpija - FMP 97:79 (27:21, 53:35, 72:54)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 2800, sodniki: Hordov, Radojković, D. Hadžić (vsi Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Rebec 4 (2:3), Ferrell 19 (2:2), Jeremić 8 (2:2), Alibegović 19 (1:2), Adams 4, Matković 12 (4:5), Gnjidić 1 (1:2), Omić 20 (1:1), Dragić 10 (5:6).
* FMP: Manning 16 (2:4), Beech 3, Moore 13 (3:4), Pavićević 4, Stepanović 17 (4:5), Šaranović 2, Simović 5, Matović 3 (1:1), Izundu 8, Jenkins 8 (5:5).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 18:23, FMP 15:19.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 11:36 (Ferrell 5, Jeremić 2, Alibegović 2, Omić, Dragić), FMP 6:29 (Manning 2, Beech, Stepanović, Simović, Jenkins).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 20, FMP 23.