Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 11.05.2023 20:12:58

Šentjurčani namučili zmaje!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v prvi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Šentjur z 81:74 (19:18, 44:38, 64:58).

Šentjur - Cedevita Olimpija 74:81 (18:19, 38:44, 58:64)

* Dvorana OŠ Hruševec Šentjur, gledalcev 350, sodniki: Špendl (Maribor), Mohorič (Velenje), Savić (Ljubljana).
* Šentjur: Craig 4 (0:2), Dunn-Martin 17, Tomažič 9 (1:2), Nemanič 20, Rikalo 12 (3:5), Držić 12 (1:2).
* Cedevita Olimpija: Rebec 14 (3:3), Ferrell 12 (1:2), Alibegović 7, Murić 8, Mulalić 6, Matković 6, Gnjidić 4 (2:4), Omić 14 (2:4), Dragić 10 (4:5).
* Prosti meti: Šentjur 5:11, Cedevita Olimpija 12:18.
* Met za tri točke: Šentjur 15:38 (Dunn-Martin 5, Nemanič 4, Rikalo 3, Držić 3), Cedevita Olimpija 13:35 (Ferrell 3, Rebec 3, Murić 2, Dragić 2, Mulalić 2, Alibegović).
* Osebne napake: Šentjur 20, Cedevita Olimpija 17.
* Pet osebnih: Matković (31.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so odigrali prvo tekmo to sezono v ligi Nova KBM in v gosteh premagali Šentjur z 81:74. Napredovanje v polfinale si lahko zagotovijo v ponedeljek, 15. maja, ko bo v Stožicah druga tekma.

Cedevita Olimpija se kot prvi favorit poteguje za tretji zaporedni naslov državnega prvaka in jubilejnega dvajsetega v samostojni Sloveniji.

Ljubljančani so do zmage prišli težje od pričakovanj. Motivirani gostitelji so bili ob podpori polne dvorane dostojen tekmec, ki je v zaključku tretje četrtine vodil že z enajstimi točkami prednosti (58:47). V zadnjih desetih minutah so varovanci trenerja Mira Alilovića vendarle strnili svoje vrste, delno ustavili met z razdalje Šentjurja ter prišli do načrtovane zmage.

Pri domačih, ki so večino tekme igrali z zgolj sedmimi igralci in zadeli 15 trojk, sta bila najbolj razpoložena Rok Nemanič (20 točk, trojke 4:11) in Tavian Dunn-Martin (17 točk, trojke 5:11, 6 podaj, 5 skokov), za Cedevito Olimpijo pa je Alen Omić zbral 14 točk in 13 skokov, 14 točk je dosegel tudi Matic Rebec (trojke 3:7, 7 podaj), 12 pa Yogi Ferrel (trojke 3:8).

Značke: košarka, dp