Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 24.01.2023 17:23:35

Helios Suns še naprej stoodstoten v ligi Aba 2, prva zmaga Gorenjcev

aba
Košarkarji Helios Suns so v 8. krogu lige Aba 2 v Banjaluki premagali Sutjesko s 74:66 (19:18, 38:38, 58:51).

Domžalčani so bili doslej stoodstotni, Sutjeska pa je ob šestih zmagah imela en poraz, tako da je že to napovedovalo razburljiv obračun. Večji del prvega polčasa je bila v prednosti Sutjeska, ki je vodila tudi za osem točk, toda Helios je pred drugim polčasom tekmo postavil na izhodišče.

V tretji četrtini je slovenski predstavnik prevzel pobudo, povedel tudi za 12 točk, v zadnjih deset minut pa je nesel sedem točk naskoka. Toda v teh sta bili ekipi kmalu spet praktično poravnani, so pa Domžalčani bolje odigrali končnico in ko je Blaž Mahkovic 41 sekund pred koncem s polaganjem zadel za 74:66, je bil zmagovalec odločen.

Mahkovic je tekmo končal s 17 točkami, temu je dodal še šest skokov in pet podaj. Tibor Mirtič pa je bil najboljši strelec pri Heliosu s 23 točkami, ob tem pa je zbral še sedem skokov.

Helios bo čez dva dni igral še proti Zlatiboru, takrat se bo še Krka merila z Borcem iz Banjaluke.

Prva zmaga Šenčurja
Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so premagali Skopje z 91:74 (16:16, 40:35, 59:54).

Gorenjci so prišli do sploh prve zmage v tem tekmovanju. Tekma je bila večino prvega polčasa precej izenačena, v drugem pa so Šenčurci večkrat prišli do dvomestne prednosti, za 12 točk so povedli tudi dobri dve minuti pred koncem in tako odločili obračun v svojo korist. V sami končnici so le še oplemenitili zmago.

V slovenski zasedbi je Dino Murić dosegel 19 točk in imel še 13 skokov, 19 točk pa je dosegel še Emir Ahmedović.

Značke: helios-suns, aba-2