Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 23.01.2023 20:18:33

Zvezda in Olimpija odigrali NBA-tekmo! Zadeli kar 34 trojk, zmaga pa za ...

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 16. krogu lige ABA izgubili s Crveno zvezdo s 95:100 (23:26, 49:55, 72:84).

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija       100:95 (26:23, 55:49, 84:72)
* Dvorana Aleksandar Nikolić, gledalcev 7200, sodniki: Hordov, Kardum, Kruljac (vsi Hrvaška).
* Crvena zvezda: Vildoza 15 (2:4), Lazarević 6 (0:3), Campazzo 19 (2:2), Mitrović 8 (4:8), Lazić 6, Dobrić 18, Ivanović 2 (2:2), Nedović 8 (4:4), Petrušev 13 (1:1), Bentil 5.
* Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferrell 24 (7:7), Radović 8, Jeremić 16 (1:1), Alibegović 14 (1:2), Murić 6, Adams 16 (0:1), Omić 5 (1:1).
* Prosti meti: Crvena zvezda 15:24, Cedevita Olimpija 10:12.
* Met za tri točke: Crvena zvezda 13:35 (Dobrić 4, Vildoza 3, Campazzo 3, Lazić 2, Bentil), Cedevita Olimpija 19:36 (Jeremić 5, Ferrell 5, Alibegović 3, Adams 2, Murić 2, Radović 2).
* Osebne napake: Crvena zvezda 22, Cedevita Olimpija 22.
* Pet osebnih: /.

Niz zmag Cedevite Olimpije v ligi Aba se je končal pri številki devet. Ljubljančani so na gostovanju pri Crveni zvezdi doživeli tretji poraz v tekmovanju, prvega po 6. krogu oziroma 6. novembru 2022, ko so v Tivoliju klonili proti FMP.

Čeprav so v Beograd pripotovali z vsega desetimi igralci, so bili varovanci trenerja Jurice Golemca povsem enakovredni favorizirani evroligaški zasedbi, ki je doslej v ligi ABA doživela le en poraz. Vse do konca so bili v igri za presenečenje, na koncu pa jim je zmanjkalo nekaj izkušenj, sreče, verjetno pa tudi znanja.

Po 19. zadeti trojki, kar je nov rekord lige Aba v tej sezoni, je Cedevita Olimpija v 36. minuti prišla na štiri točke zaostanka (93:89), takšna pa je bila razlika tudi dobrih 100 sekund pred koncem (95:91).

Po pet trojk sta zadela Yogi Ferrell (24 točk, 7 podaj, indeks 32) in Marko Jeremić (16 točk), 16 točk je dosegel tudi Josh Adams, 14 ob stoodstotnem metu za tri točke pa je zbral Amar Alibegović.

Cedevito Olimpijo ta teden čakata še dve zahtevni preizkušnji. V sredo bo v evropskem pokalu gostovala pri Joventutu, v nedeljo ob 17. uri pa bo v Stožicah gostila Budućnost.