Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 11.01.2020 21:20:47

KAKŠNA DRAMA! Nora tekma, nor zaključek! Olimpija že DRŽALA ZMAGO v rokah, v ZADNJI SEKUNDI pa nato...

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 15. kroga lige Aba izgubili s Partizanom s 95:96 (25:23, 47:55, 69:81).

Partizan - Cedevita Olimpija 96:95 (23:25, 55:47, 81:69)
* Dvorana Štark Arena, gledalcev 8600, sodniki: Belošević, Nikolić, Hadžić.
* Partizan: Walden 10 (4:4), Zagorac 14 (3:6), Paige 11 (3:3), Gordić 9 (2:2), Jaramaz 16 (2:3), Birčević 3, Redding 4, Janković 10 (2:2), Thomnas 12, Mosley 7 (1:4)
* Cedevita Olimpija: Krušlin 11, Boatright 10 (3:3), Hopkins 13 (2:2), Murić 11, Miller-McIntyre 11 (4:4), Blažič 22 (4:6), Stipanović 7 (3:4), Simonović 3, Zirbes 7 (3:3).
* Prosti meti: Partizan 17:24, Cedevita Olimpija 19:22.
* Met za tri točke: Partizan 11:32 (Walden 2, Paige 2, Jaramaz 2, Thomas 2, Birčević, Zagorac, Gordić), Cedevita Olimpija 14:31 (Blažič 4, Krušlin 3, Murić 3, Simonović, Miller-McIntyre, Hopkins, Boatright).
* Osebne napake: Partizan 23, Cedevita Olimpija 24.
* Pet osebnih: Blažič (40.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so na prejšnji tekmi morali nepričakovano priznati premoč Igokei, ki jih je po slabi predstavi premagala na njihovem terenu. Tokrat so se podali na zahtevno gostovanje k Partizanu, ki je bil pred tekmo mesto pred Ljubljančani na lestvici, beograjska zasedba pa je imela šest tekem dolg niz zmag. Današnja tekma je bila že tretja med tema ekipama v sezoni, septembra so košarkarji Partizana v finalu superpokala lige Aba zmagali z 99:77, v četrtem krogu v Stožicah pa so slavili Ljubljančani s 85:69.

Gostje so v prvem polčasu pokazali dve podobi. Prvo pozitivno ob koncu prve četrtine in začetku druge, ko so lovili in ujeli tekmece. Ljubljančani so za dve točki dobili prvo četrtino in prednost povečali že na sedem točk. A sledile so minute krize, še posebej boleči sta bili zadnji dve. Takrat se je gostom strelsko ustavilo, domači pa so z delnim izidom 10:0 prišli do lepe prednosti.

A vse vendarle še ni bilo izgubljeno. V tretji četrtini so se sicer zeleno-oranžni zaman trudili, da bi prišli bližje, po izidu 81:69 je že kazalo, da preobrata ne bo. Toda slabe minute so imeli nato tudi domači. Gostje so se v zadnjih desetih minutah zagnali in hitro prišli povsem zraven, po košu Mikaela Hopkinsa za znižanje na 81:85 pa so spet dobili krila.

Na koncu pa so vendarle ostali praznih rok. Zapravili so zmago, potem ko sta s trojkama Ryan Boatright in Jaka Blažič že poskrbela za izenačenje na 91:91, Boatright pa s prodorom pol minute pred koncem za vodstvo s 93:91. Partizan se je v zadnjem napadu zapletel, ostala je le še sekunda, a je Beograjčanom nekako uspelo spraviti žogo do Ognjena Jaramaza, ta pa je s trojko ob zvoku sirene, in to z velike oddaljenosti, zapečatil usodo slovenske ekipe.

Blažič je za Olimpijo dosegel 22 točk, Hopkins 13, pri domačih je bil najboljši strelec junak dvoboja Jaramaz s 16.

Naslednjo tekmo bo ljubljanska zasedba igrala v soboto, 18. januarja, ko bo gostila Mornar iz Bara.

Značke: košarka, sta