Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 14.10.2019 20:33:26

BRILIJANTNI Slovenci BLESTIJO v ligi ABA! Po Primorski in Olimpiji ZABLESTELA še Krka!

ABA
Košarkarji Krke so v 2. krogu lige Aba na gostovanju s 85:80 (19:22, 36:41, 55:59) premagali Zadar.

Zadar - Krka 80:85 (22:19, 41:36, 59:55)

* Dvorana Krešimira Čosića, gledalcev 2500, sodniki: Boltauzer, Porobić, Terlević.
* Zadar: Allen 6 (4:4), Marić 8 (5:6), Siriščević 17 (2:4), Junaković 13 (3:3), Fundić 24 (2:2), Gilbert 9.
* Krka: Cosey 14 (4:7), Škedelj 3 (1:2), Marinelli 3, Đapa 9 (2:2), Fifolt 3 (1:2), Balažič 14, Jošilo 11 (3:4), Rakićević 2, Lapornik 10 (3:6), Ramljak 13 (4:4), Lawal 3 (3:4).
* Prosti meti: Zadar 16:19, Krka 21:31.
* Met za tri točke: Zadar 7:18 (Gilbert 3, Siriščević 3, Marić), Krka 6:21 (Cosey 2, Marinelli, Đapa, Lapornik, Ramljak).
* Osebne napake: Koper Primorska 27, Krka 25.
* Pet osebnih: Vuković (40.), Fundić (40.)

Košarkarji Krke so zabeležili prvo zmago nove sezone v regionalni ligi Aba. V Zadru so bili v drugem krogu boljši od domače zasedbe, ki je vodila večino srečanja z izjemo samega začetka in zaključka.

Ravno za zaključek so svojo najboljšo predstavo prihranili gostje iz Novega mesta, ki so do zmage prišli z delnim izidom 19:13 v zadnje 5:18 minute igre.

V tem delu je blestel ameriški organizator igre Glenn Cosey, ki je Krko z zadetim metom za tri točke 6:09 minute pred koncem sprva pripeljal na točko zaostanka pri 64:65, tri minute kasneje pa je svoje moštvo pri 71:70 tudi prvič po uvodni četrtini popeljal v vodstvo.

Cosey je v zadnjih 84 sekundah zadel še eno trojko in dodal prosti met in kot najboljši posameznik v sicer izjemno enakomerno razporejeni moštveni predstavi prispeval 14 točk, šest skokov in tri podaje.

Med strelce so se vpisali vsi razen enega igralca Krke, z dvomestnim številom pa je končalo tekmo kar pet igralcev. Poleg Coseya je prav tako s 14 točkami ob natančnem metu (7:8) izstopal še veteran Jure Balažič, goste pa tudi sicer odlikoval natančen met za dve točki (63,9 odstotka) in boljša predstava v skoku, v kateri so s 35:25 bili boljši od domače zasedbe.

Domačini so sicer prevladovali večji del tekme. Po slabšem uvodu se je v njihovih vrstah razigral Stefan Fundić, ki je za prednost 31:23 v četrti minuti druge četrtine prispeval že 19 točk ob metu 9:9. Kot najboljši posameznik domače vrste je tekmo končal s 24 točkami.

Krko v 3. krogu v nedeljo na domačem parketu čaka srečanje s Crveno zvezdo, ki je doslej prav tako zmagala enkrat in bila enkrat poražena.

Značke: košarka, liga aba