Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

vladimir-tintor Njena.si

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

1 04.10.2019 22:02:59

Ljubljančani v Beogradu zadeli 15 trojk

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 1. krogu lige Aba v gosteh premagali Mego Bemax s 87:63 (16:8, 41:32, 61:49).

Trener Ljubljančanov Slaven Rimac je pred tekmo opozarjal na utrujenost, saj je bila to že peta tekma Olimpije v sedmih dneh, a se jim to ni poznalo. Sezono v regionalni ligi so odprli z zmago v Beogradu, odločilno prednost pa so si priigrali v tretji četrtini.

Ljubljančani, ki so zadeli kar 15 trojk, so prevladovali praktično celo tekmo, domači so vodili le pri izidu 2:0. Že v prvi četrtini so si gosti priigrali deset točk prednosti, kar je gostiteljem vmes še uspelo izničiti, kljub temu pa je Olimpija na polčas nesla devet točk naskoka.

Odločilni trenutki so nastopili v tretji četrtini, s trojko Marka Simonovića so gosti tri minute pred koncem tretjega dela igre pobegnili na 59:42. To je bila dovolj velika prednost, da so tudi v zadnji četrtini Ljubljančani imeli bolj ali manj vse pod nadzorom. Še več, v zadnjih minutah so prednost še povečali, tudi na 26 točk.

Pri zmagovalcih je prednjačil Simonović s 24 točkami, Codi Miller-McIntyre pa je 13 točkam dodal deset skokov. Zanimivo, pri poražencih je bil tudi strelsko najboljši Marko Simonović, zbral je 12 točk. Jurij Macura je igral dobrih pet minut in pol ter zbral dva skoka in blokado.

Ljubljančani bodo v 2. krogu 13. oktobra gostili Cibono.

Mega Bemax - Cedevita Olimpija 63:87 (8:16, 32:41, 49:61)

Beograd - Dvorana Ranko Žeravica. 1800 gledalcev. Sodniki: Radojković, Peić (oba Hrvaška) in Šundić (Črna gora).
Mega Bemax: Mišković 7, Trifunović 11 (3:3), Atić 9 (2:2), Marjanović 2, Aščerić 10 (3:6), Čarapić 4, Simonović 12 (1:2), Tanasković 2, Stanić 6 (0:1).
Cedevita Olimpija: Krušlin 12, Boatright 7 (2:2), Hopkins 6, Murić 6, Mulalić 5 (2:2), Miller-McIntyre 13 (2:2), Blažič 7 (1:1), Stipanović 7 (1:2), Simonović 24 (0:1).
Prosti meti: Mega Bemax 9:14, Cedevita Olimpija 8:10.
Met za tri točke: Mega Bemax 4:30 (Mišković, Atić, Aščerić, Simonović), Cedevita Olimpija 15:31 (Simonović 6, Krušlin 4, Hopkins 2, Boatright, Mulalić, Miller-McIntyre).
Osebne napake: Mega Bemax 18, Cedevita Olimpija 14.