Objavljamo poročilo o finančni luknji v SD: kaj ...

Delovna akcija v vasi Ljubno: Majhna skupnost z ...

Maribor zavit v črno: Umrl nekdanji nogometaš ...

0 04.03.2019 20:20:54

Poraz zmajev na izjemno pomembni tekmi v boju za obstanek

aba
Košarkarji Petrola Olimpije so v tekmi 20. kroga lige Aba v gosteh izgubili z beograjskim moštvom FMP s 63:64 (13:17, 36:26, 49:48).

* Dvorana FMP, sodniki: Belošević (Srbija), Nikolić (Srbija), Dragojević (Črna gora).
* FMP: Reath 7 (0:2), Uskoković 10 (2:2), Jeremić 8 (3:4), Momirov 14 (2:2), Bursać 4, Radovanović 9 (5:6), Šešlija 12 (0:1).
* Petrol Olimpija: Jones 17 (3:3), Lazić 2 (2:2), Lorbek 11 (2:2), Lapornik 14 (2:2), Begić 13 (3:5), Tomić 6 (2:2).
* Prosti meti: FMP 12:17, Petrol Olimpija 14:16.
* Met za tri točke: FMP 4:16 (Momirov 2, Reath, Jeremić), Petrol Olimpija 3:20 (Lapornik 2, Lorbek).
* Osebne napake: FMP 17, Petrol Olimpija 22.
* Pet osebnih: /.

Ljubljanski košarkarji bi v boju za rešitev z dna lestvice nujno potrebovali točki iz Beograda, toda v tesni končnici so ostali praznih rok in se po 14. porazu spet le izenačili po točkah s Krko. Pri FMP bi lahko dosegli precej več, toda kriza sredi drugega polčasa je odnesla visoko prednost iz prvega dela.

Današnja tekma je bila krst v regionalnem tekmovanju za novega stratega Ljubljančanov Jureta Zdovca. Ta tokrat ni mogel računati na vse svoje igralce, Olimpija ni imela na voljo Issufa Sanona, Marka Simonovića, Erjona Kastratija in Jana Rebca. Moštvu pa se je, potem ko je zaradi bolezni izpustil tekmo s Krko, pridružil Mirza Begić.

Po prvem delu je zeleno-belim kazalo zelo dobro. Po začetnem zaostanku so se razigrali v drugi četrtini, na krilih Marvina Jonesa (na koncu 17 točk), ki je bil v teh minutah neustavljiv, pa so si priigrali lepo prednost, na odmor so tako odšli s +10.

A naskok se je počasi topil, domači so lovili in nazadnje na začetku zadnje četrtine tudi ujeli tekmece. V zadnji četrtini so oni narekovali ritem, vseeno pa so gostje imeli priložnost, da odnesejo obe točki.

S trojkama Domna Lorbka in Mihe Lapornika so znižali na 58:60 in povedli s 63:62, toda v končnici so nato delali preveč napak. V zadnjem napadu so lovili točko zaostanka, najprej je zgrešil Boban Tomić, odbita žoga je prišla do Lapornika, ki je tik pred koncem še vrgel za tri, toda zgrešil in ostalo je pri minimalni zmagi Beograjčanov.

Za Ljubljančane je največ ob Jonesu dosegel Miha Lapornik (14), eno manj je dodal Begić.

V naslednjem krogu bodo Ljubljančani v nedeljo, 10. marca igrali z zagrebško Cedevito.