19.12.2015 23:05:57

Krka v gosteh ugnala Zadar

Nikola Miljković

Košarkarji novomeške Krke so v 15. krogu lige Aba v gosteh premagali Zadar s 74:67 (19:13, 33:28, 54:45).

Zadrčani so doživeli še tretji zaporedni poraz v ligi in prekinil niz štirih zmag na domačem igrišču. Krka pa je še enkrat dokazala, da ji igranje v Zadru ustreza, saj so na enajsti tekmi v Zadru še šestič zmagali. Novomeščani imajo zdaj enako razmerje zmag in porazov (7:8) kot današnji tekmec, s katerim so v sredini lestvice. Najboljši strelec pri domačih je bil Ante Delaš z 20 točkami, pri gostih pa je Stefan Sinovec dal 17 točk in zbral 10 skokov.

Novomeščani so bili v prvem polčasu praktično ves čas v prednosti, povedli tudi že za devet točk, a slabše odigrali zaključek druge četrtine, zgrešili nekaj metov in gostiteljem omogočili približanje na 26:28. Na glavni odmor pa je Krka vendarle nesla nekaj večji zalogaj, koš Jureta Lalića je pomenil prednost petih točk.

Ta je hitro skopnela, v 25. minuti je Ante Delaš domače po dolgem času pripeljal do vodstva, ko je zadel za 37:36. Toda Dolenjci so dobro odgovorili, po točkah Luke Lapornika so spet pobegnili za šest točk (43:37), isti igralec pa je malce zatem zadel še trojko za 46:39. Po še eni trojki Mirka Mulalića in košu Lalića je Krka v zadnji minuti tretje četrtine povedla z 51:41, v zadnjih deset minut pa nesla še vedno lepih devet točk naskoka.

Pet minut pred koncem tekme je Novomeščanom kazalo še bolje, ko je Ive Ivanov povišal na 61:49. Zadrčani so se nato sicer začeli približevati, v zadnji minuti prišli le na tri točke zaostanka, nato pa je Lapornik ukradel žogo in zadel prosta meta, s katerima je dokončno odločil tekmo.

Krka bo v 16. krogu že v torek gostila Tajfun, Zadar pa bo dva dni pozneje gostoval pri Crveni zvezdi.

Zadar - Krka 67:74 (13:19, 28:33, 45:54)
* Dvorana Krešimirja Čosića, gledalcev 3000, sodniki: Koljenšić (Makedonija), Vojinović in Šundić (oba Črna gora).
* Zadar: Bašić 8, Cosey 5 (3:4), Kraljević 10, Sango 3, Delaš 20 (6:7), M. Ramljak 2, Marinković 10 (4:4), Barać 2 (2:2), I. Ramljak 4 (0:2), Pašalić 3.
* Krka: Tratnik 2 (0:1), Ivanov 16 (6:6), Sinovec 17 (3:5), Rojc 2 (2:2), Lalić 9 (1:3), Mulalić 11 (2:2), Dimec 3 (3:4), Lapornik 14 (5:5).
* Prosti meti: Zadar 15:19, Krka 22:28.
* Met za tri točke: Zadar 6:21 (Bašić 2, Delaš 2, Sango, Pašalić), Krka 8:22 (Sinovec 4, Mulalić 3, Lapornik).
* Osebne napake: Zadar 30, Krka 24.
* Pet osebnih: Pašalić (38.), Kraljević (40.).