STA/ku
04.10.2014 19:31:31

Krka ugnala Cedevito

Grega Wernig

Liga ABA se je za slovenska moštva začela odlično. Potem ko je včeraj Olimpija v gosteh ugnala Cibono, je vajo proti drugim Zagrebčanom ponovila še Krka.

Novomeščani so dvoboj v dvorani Leona Štuklja sicer slabše odprli, po prvi četrtini so imeli 3 točke zaostanka, na polčasu pa celo 9, toda v drugem polčasu so varovanci Aleksandra Džikića odigrali veliko bolje in na koncu povsem zasluženo slavili z 80:72.

Pri Krki je znova blestel odlični ameriški organizator igre Malcolm Armstead, ki je dosegel kar 31 točk, od tega 19 v drugem polčasu. Ob zelo dobrem metu iz igre (10:13 za dve, 3:7 za tri), je zbral še šest skokov in štiri podaje. Nezaustavljiv je bil v zadnji četrtini, ko so košarkarji Cedevite na vsak način poskušali rezultat obrniti v svojo korist, a jim Armstead tega ni dopustil. Z devetimi točkami je poskrbel, da se je zmage veselila Krka.

KRKA - CEDEVITA 80:72 (21:24, 38:47, 60:55)

Novo mesto - Dvorana Leona Štuklja. 1250 gledalcev. Sodniki: Belošević, M. Juras, Jovanić (vsi Srbija).
KRKA: Kastrati 14 (3:7), Rojc 2, Wangmene 8, Armstead 31 (2:3), Mulalić 6 (3:3), Booker 3, Hukić 12 (1:1), Bolčina 4.
CEDEVITA: Zubčić 4, Ramljak 6, Pilepić 12 (4:4), Babić 9 (2:3), A. Delaš 7, Bilan 13 (1:3), M. Delaš 6 (2:4), Gordić 4 (1:4), Ukić 11 (1:2).
Prosti meti: Krka 9:14, Cedevita 11:20.
Met za tri točke: Krka 7:20 (Armstead 3, Hukić, Kastrati, Mulalić, Booker), Cedevita 5:18 (Pilepić 2, Babić, A. Delaš, Gordić).
Osebne napake: Krka 24, Cedevita 22.
Pet osebnih: Booker (36.), Mulalić (39.).