Še naprej v Krki

Arsen Perić

Krka iz Novega mesta je podaljšala pogodbo z 32-letnim in 208 cm visokim centrom Chrisom Bookerjem.

Novomeščani so s tem zaključili sestavo ekipe za naslednjo sezono. Sprva je bilo videti, da bo Američan zapustil Krko, a si je premislil in bo Dolenjcem pomagal še tretjo sezono.

Booker je bil eden najvidnejših igralcev Krke že v sezoni 2010/11, ko je ekipa osvojila pokal eurochallenge, državno prvenstvo in superpokal, v ligi ABA pa se je uvrstila na zaključni turnir. Booker, ki je pred tem igral v Fenerbahčeju, Tofašu, Union Olimpiji, Slupsku in Himkiju, je takrat sezono v Krkinem dresu končal s povprečjem 10,7 točke, 5,8 skoka in 0,7 podaje na tekmo.

Po uspešni sezoni pri Krki se je preselil v belgijski Oostende, s katerim je osvojil belgijsko prvenstvo in igral v evropskem pokalu, sezono 2012/13 pa je odigral v dresu tretjeuvrščenega moštva grškega prvenstva Panioniosa, s katerim je prav tako igral v evropskem pokalu.

V Krko se je vrnil na začetku lanske sezone, v kateri je odigral skupaj 57 tekem. Na njih je v povprečno 25 minutah na tekmo dosegal 8,3 točke, 4,2 skoka in 1,0 podaje ter bil eden pomembnejših igralcev pri osvojitvi obeh naslovov.

Novo mesto, 11. julija (STA) - Košarkarski klub Krka je podpisal pogodbo še s tretjim izkušenim igralcem - 32-letnim in 208 cm visokim centrom Chrisom Bookerjem. Novomeški klub je s tem zaključil sestavo ekipe za naslednjo sezono. Sprva je bilo videti, da bo Američan zapustil Krko, a si je premislil in bo Dolenjcem pomagal še tretjo sezono.