il
11.07.2014 20:19:09

Kljub porazu naprej

Arsen Perić

Po dveh zaporednih zmagah so Slovenci tokrat parket zapustili sklonjenih glav. Na evropskem prvenstvu za košarkarje do dvajsetega leta starosti so bili v 4. krogu od njih boljši Nemci, ki so slavili s 63:60. Kljub porazu, drugemu na turnirju, so se varovanci Damjana Novakovića vseeno uvrstili v drugi del.

Dvoboj so nekoliko bolje začeli Nemci, a so Slovenci v četrti minuti prvič povedli, do najvišje prednosti (33:24) pa prišli sredi druge četrtine. V prvem polčasu so bili pri metu zelo natančni, saj so iz igre metali 60,7-odstotno.

V tretji četrtini je sledil padec, kar so Nemci izkoristili in ti minute pred koncem tega dela igre izenačili. Slovenija je v zadnjo četrtino vseeno krenila s štirimi točkami naskoka in prednost po minuti igre še povišala na osem točk, nato pa se je ustavilo. Nemci so z delnim izidom 16:5 izid obrnili v svojo korist in dve minuti pred koncem vodili z 61:58. Po minuti odmora je Aleksej Nikolić s polaganjem zaostanek znižal na točko. Upe slovenske reprezentance pa je z dvema zadetima prostima metoma v zadnjih sekunda pokopal Ismet Akpinar. V drugem polčasu so Slovenci dosegli le 19 točk, Nemci 27.

Nemčija - Slovenija 63:60

(21:25, 15:16, 9:8, 18:11)

Strelci za Slovenijo: Nikolič 9 (6 podaj), Kastrati 12, Zatežič, Rizman 3, Kokol, Rebec 9 (7 podaj), Dolenšek 2, Ritlop 9, Stražar 2, Gabrovšek, Karavdić, Bolčina 14 (8 skokov).