andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

1 03.09.2021 13:22:11

Hokejski pokal Slovenije: mladi Jeseničani prvič v polfinalu, SŽ Olimpija težje od pričakovanj

Martin Metelko
Drugi dan četrtfinalnih tekem hokejskega pokala Slovenije na Bledu sta si polfinalna nastopa pričakovano priborili še ekipi SŽ Olimpija in Hidria Jesenice. Prvi polfinalni par je bil znan v sredo. Med seboj se bosta pomerili ekipi Sij Acroni Jesenice in Slavija.

Na prvi tekmi dneva so jeseniški hokejisti gladko, s 6:0 odpravili Celjane. Med strelce se je vpisalo šest hokejistov Hidrie, najbolj pa sta se izkazala Edvard Čekmarajev in Tjaš Lesničar, ki sta oba dosegla po gol in podajo.

Na drugi tekmi večera je bilo precej boj razburljivo, triglavani so proti Ljubljančanom po prvi tretjini po dveh zadetkih Jureta Jelarja - za Olimpijo je bil v prvem delu uspešen Jaka Šturm - vodili z 2:1.

Že v drugi pa so zmaji začeli preobrat, saj je najprej izenačil Blaž Tomaževič po podajah Tadeja Čimžarja in Mihe Logarja, nato pa je Čimžar poskrbel za vodstvo ljubljanske ekipe.

V zadnji tretjini je Olimpija povedla s 5:2 in praktično rešila vprašanje o zmagovalcu; do konca tekme sta na vsaki strani padla še po en zadetek za končnih 6:3.

Polfinalna obračuna bosta na sporedu v petek, zmagovalec pokala pa bo znan po sobotnem finalu.

Lansko sezono je pokal osvojila ekipa Sija Acronija Jesenic, ki je v finalu s 7:1 premagala MK Bled. SŽ Olimpija pa je v prejšnji sezoni tekmovanje končala v polfinalu, ko jo je po kazenskih strelih premagala poznejša zmagovalka.

Značke: hokej, pokal, slovenija