02.01.2016 22:24:12

Poraza Založanov in Celjanov, zmaga Jeseničanov

Arsen Perić

Zmaga in dva poraza za tri slovenske hokejske klube v ligi INL.

V mednarodni hokejski ligi INL so slovenske ekipe dosegle eno zmago. Playboy Slavija je doma visoko s 3:10 klonila proti vodilni ekipi iz Feldkircha, Sij Acroni Jesenice so v Zell am Seeju zmagale s 5:2, igralci ekipe ECE Celje pa so na gostovanju pri Lustenauu klonili z 2:6.

V Zalogu so bili gostje pričakovano premočan tekmec. Črt Snoj je sicer izenačil na 1:1, sledilo pa je sedem zaporednih zadetkov Feldkircha. V zadnji tretjini sta zaostanek nekoliko znižala Enes Gorše in z drugim golom še Snoj, toda gostje so do konca zadeli še trikrat in postavili končnih 10:3.

Celjani so gostovali pri Lustenauu in izgubili z 2:6. Aljaž Ogrizek in Nejc Kastelic sta zadela za slovensko ekipo, po golu Kastelica na začetku zadnje tretjine je bilo še 2:4, a so domači nato v šestih minutah dosegli še dva gola in odločili tekmo.

Jeseničani, ki jih v nedeljo čaka domači obračun s prvim Feldkirchom, so v Zell am Seeju po neodločenem izidu 2:2 po 40 minutah (zadela sta Dejan Žemva in Sašo Rajsar) v zadnjem delu stopili na plin, z goli Denisa Rakovića, Marjana Manfrede in Urbana Sodje, ki je zadel tik pred koncem, pa dosegli zanesljivo zmago.