masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 01.01.2016 08:20:30

Kopi leto končal z asistenco v Calgaryju (video)

Anže Kopitar je silvestrovo preživel službi, in sicer je s soigralci gostoval v Calgaryju.

Na zadnji dan starega leta so kralji v Kanadi slavili s 4:1, Hrušičan je v strelsko statistiko vpisal podajo ob golu Milana Lucica v 22. minuti, ko so gostje povedli z 2:0.

Za zmagovalce so zadeli še Marian Gaborik (12.), Andy Andreoff (24.) in Tanner Pearson (60.), ki je na koncu zadel prazno mrežo, ko so gostitelji zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju. Častni gol za Calgary je v 44. minuti dosegel Mark Giordano.

Los Angeles je tako na turneji štirih tekem znova premagal enega od tekmecev iz Pacifiške divizije, kjer so kralji zdaj še utrdili vodstvo. Omeniti velja vratarja Jonathana Quicka, ki je ubranil 23 strelov in bil eden od ključnih igralcev. Veliko časa za novoletno slavje v Los Angelesu ne bo, saj v mesto angelov že v soboto prihaja Philadelphia.

"Zadnje gostovanje je bilo naporno Igrali smo s samimi neposrednimi tekmeci v skupini in seveda je tudi želja tekmecev v obračunih znotraj skupine še nekaj večja, kot sicer. Super je, če nato osvojiš osem od osmih možnih točk. Na lestvici dobro plezamo navzgor in razlika do drugih je vse večja," je bil po gostovanju v Kanadi zadovoljen Lucic.

Skupaj so gledalci na zadnji dan novega leta lahko uživali na devetih tekmah. Na gostovanju pri Carolini je Washington, vodilna ekipa vzhoda, po devetih zmagah prvič izgubil. Zadnji žebelj v krsto ekipe iz prestolnice je z zadetkom v prazen gol v 60. minuti za zmago s 4:2 zabil Andrej Nestrašil. Na zahodu in v ligi zdaj vodi Dallas, ki je bil kar s 5:1 boljši od Nashvilla. Kar dva gola je dosegel Tyler Seguin.