bk
29.10.2015 22:50:53

Pokal: V polfinalu Slavija in Celje

Grega Wernig

V tem tednu so se po hitrem postopku odigrale kar tri tekme novoustanovljenega slovenskega hokejskega pokala.

Tako smo dobili vse štiri polfinaliste. Telemach Olimpija in Jesenice so se v polfinale uvrstile neposredno, ostala moštva pa so morala skozi "rešeto".

Tako je Slavija v ponedeljek v prvem krogu po kazenskih strelih premagala Maribor, vseeno pa nadaljevanje pokala ne bo minilo brez štajerskega pridiha. Celjani so namreč v sredo s precejšnjo premočjo v gorenjskem turističnem biseru odpravili hokejiste MK Bleda. Tekma je bila rezultatsko izenačena do polovice, a potem so grofje še bolj stopili na plin, še posebej v zaključku srečanja, ko so z dvema zadetkoma v 53. minuti dokončno potrdili svojo zmago. S hat-trickom se je izkazal Žan Jezovšek. Celjani se bodo v polfinalu borili z Jesenicami, srečanje pa bo najverjetneje na sporedu naslednji torek v mestu ob Savinji.

V drugem polfinalu bo potekal boj med ljubljanskima ekipama. Slavija je, čeprav je skorajda ostala brez moči – to je bila za četo Jake Avgustičiča že tretja tekma v štirih dneh –, na koncu te imela dovolj, da si je v napetem in tesnem boju s Triglavom, ki se je odločil šele v zadnjih minutah tretje tretjine, priigrala polfinale proti Olimpiji.

MK Bled – Celje 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
Strelci: 0:1 Jezovšek (Knez, Zupanc, 2.), 1:1 Jakopič (Novak, Burazin, 21.), 2:1 Pogačnik (Tišlar, Zor, 27), 2:2 Jezovšek (Ograjenšek, Kastelic, 28.), 2:3 Jezovšek (Kastelic, Ograjenšek, 31.), 2:4 Zupan (Nemeček, Klavžar, 53.), 2:5 Kastelic (Ograjenšek, N. Grahut, 53.), 2:6 Ograjenšek (Kastelic, Klavžar, 60.)
Kazenske minute: MK Bled 10 + 10 (Burazin), Celje 10.

Slavija – Triglav 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)