hu
08.02.2015 22:03:26

Celje in Slavija presenetila vodilni ekipi

Grega Wernig

Celje in Playboy Slavija sta v 8. krogu drugega dela hokejske lige INL na domačem igrišču presenetili vodilni ekipi skupine 2.

Celjani so bili s 5:3 boljši od vodilnega Kapfenberga, Založani pa s 3:1 od drugouvrščenega Kitzbühla. Na Bledu pa je bil slovenski derbi, v katerem je Triglav Kranj premagal MK Bled s 6:3 (1:2, 2:0, 3:1). V skupini 1 so Sij Acroni Jesenice doma izgubile; s 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) so jih ugnali igralci Lustenaua.

Celjani so zaostajali le na začetku tekme, nato pa so ves čas vodili. V zadnjih trenutkih so pri izidu 4:3 gosti iz igre potegnili vratarja, ga zamenjali s šestim igralcem, toda dve sekundi pred koncem je Žan Jezovšek to potezo kaznoval in postavil izid 5:3. Pred tem je za Štajerce dvakrat v polno zadel Aljaž Ogrizek, po enkrat pa Tomo Hafner in Niko Nemeček.

Kitzbühel je v Zalogu povedel, v drugi tretjini sta za preobrat poskrbela Enes Gorše in Jaka Zdešar, končni izid pa je osem minut pred koncem tekme postavil Črt Snoj. Junak tekme na Bledu je bil Jaka Kalan, ki je najprej goste prvič popeljal v vodstvo s 3:2, nato pa je zadel še dvakrat, in sicer za 5:3 in 6:3 (vmes je bil natančen tudi Tilen Kalan).

Jesenice so tekmo dobro začele, Nik Pem jih je povedel v vodstvo z 1:0. Nejc Berlisk je sredi druge tretjine izkoristil prednost dveh igralcev več na ledu in izenačil na 2:2, toda tri sekunde pred iztekom druge tretjine je goste s svojim drugim golom na tekmi v vodstvo popeljal Maximilian Wilfan. Izid 2:3 je ostal do konca tekme.