hu
07.02.2015 21:58:33

Le železarji do zmage

Drago Cvetanović

7. krogu 2. dela hokejske lige INL so nastopila tri slovenska moštva, uspešni pa so bili le Jeseničani.

Ti, pod vodstvom novega trenerja, so doma s 6:3 premagali Feldkirch. Playboy Slavija je v gosteh izgubila proti Kapfenbergu kar z 2:8, Bled pa prav tako v gosteh proti Kitzbühlu z 1:6.

Na Jesenicah so se 3. februarja odločili za spremembo na trenerskem mestu. Vodstvo Sija Acroni Jesenic je menilo, da rezultati, ki jih ekipa dosega, niso na pričakovani ravni, zato se je odločilo, da bo Romana Pristova zamenjal dosedanji pomočnik trenerja Miha Žbontar, uradnega naslednika pa bodo železarji razkrili v začetku prihodnjega tedna.

Feldkirch je v vodstvo popeljal Philipp Koczera, poravnal je Urban Sodja, v drugi tretjini pa so Jeseničani zadeli še dvakrat, uspešna sta bila Miha Pesjak in Žiga Grahut. V tretji tretjini so gosti izenačili prek Kevina Essmana in Dylana Stanleyja. Domači so spet povedli, najprej je bil uspešen Luka Tošič, nato pa še Aleš Remar dvakrat.

Založani proti Kapfenbergu niso imeli pravih možnosti. Luka Oberstar je zadel v prvi tretjini, ko je znižal na 1:2, Črt Snoj pa je v 35. minuti zadel za 2:4.

Blejci so proti Kitzbühlu začeli dobro in z golom Mitje Pazlarja povedli v 19. minuti. A so Avstrijci nato povsem razbili nasprotnike, v vsaki tretjini dosegli po tri gole in slavili visoko zmago.