Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

bk
0 30.11.2018 10:55:08

Slabe novice iz Švice: Neveseli december za Jana Muršaka

vszi
Ta teden smo že poročali o poškodbi napadalca Grenobla Boštjana Goličiča, ki je moral zaradi strganih vezi v desnem zapestju pod nož, in se bo verjetno na led vrnil šele marca prihodnje leto. Zdaj je slaba novica prišla tudi iz Švice.

A na srečo – vsaj tako kaže – ne gre za izredno slabo vest. Jan Muršak, kapetan naše reprezentance, ki si kruh letos služi pri Bernu, je namreč torkovo tekmo v švicarskem pokalu predčasno zaključil. Bern se je v tem krogu pomeril z Ambri-Piotto in jo po pravi drami (v zadnjih dveh minutah rednega dela je Bern dosegel tri gole) ugnal s 6:4. Bern se je tako prebil v polfinale švicarskega pokala, kjer se bo 12. decembra pomeril s Zugom.

Hitri Mariborčan se je tudi ob tej zmagi vpisal med strelce, v 25. sekundi druge tretjine je zadel za vodstvo Berna s 3:1. A tekme 30-letni Slovenec ni končal, klub pa je kasneje sporočil, da si je Muršak poškodoval mišico, zaradi česar ne bo igral med tremi in štirimi tedni, kar pomeni, da ga decembra skoraj gotovo ne bomo videli na ledu.

Muršak je sicer doslej v ligi NLA odigral 19 tekem, na katerih je zbral 16 točk (7+9).