0 03.01.2016 08:03:26

Kakšno priložnost je zamudil Kopi!

vszi
Moštvo Los Angeles Kings tudi po novem letu ostaja na zmagoviti poti.

Kralji so v ligi NHL vpisali še peto zaporedno zmago, kot zadnji so v razprodani dvorani Staples Center v Los Angelesu klonili hokejisti Philadelphia Flyers z 1:2. Anže Kopitar je bil podajalec pri drugem zadetku Kraljev.

Kingsi v boju za nov Stanleyjev pokal ter za najboljše izhodišče v letošnji končnici ne popuščajo in nadaljujejo z odličnimi predstavami. Ekipa iz mesta angelov je prevzela popoln nadzor na tekmi proti letalcem že v prvi tretjini. Najprej je po asistenci Mariana Gaborika nasprotno mrežo v osmi minuti zatresel Dwight King, nato pa je bil v 18. minuti uspešen še Drew Doughty, ki je ob power playu zadel ob pomoči Jaka Muzzina in Kopitarja za vodstvo 2:0.

Kazalo je že, da bo domača mreža ostala nenačeta, ko so v osmi minuti tretje tretjine gostje izkoristili power play, zadel je Brayden Schenn ob posredovanju Wayna Simmondsa in Jakuba Voračeka. Domači vratar Jonathan Quick je ubranil 29 strelov gostov, medtem ko je gostujoči vratar Michal Neuvirth zbral 30 obramb.

Kopi je vpisal svojo še 29. točko ter 19. podajo, je pa v zadnjih sekundah druge tretjine zamudil odlično priložnost oziroma se je z obrambo izkazal Michal Neuvirth

Kralji s skupno 52 točkami ostajajo v prepričljivem vodstvu v pacifiški skupini. Naslednjo tekmo bodo odigrali v noči na torek v Koloradu.