hu
hu
28.12.2015 22:26:27

Olimpija do druge zmage v sedmih dneh

Telemach Olimpijo je nocoj čakalo zadnje gostovanje v koledarskem letu. V Innsbruck so se odpravili s slabo popotnico, vendar pa jim ta ni preprečila, da se ne bi še drugič v sedmih dneh veselili zmage.

V soboto jih je Znojmo na domačem ledu odpihnil kar z 8:0, pa tudi na Tirolskem proti na papirju sicer najbolj ugodnemu tekmecu, predzadnjemu Innsbrucku, nazadnje niso imeli veliko uspeha, saj je bilo 12. decembra 8:1, neuspešen pa je bil tudi poskus maščevanja tri dni pozneje, ko je Innsbruck v Tivoliju zmagal s 4:2.

Minilo je že veliko časa od zadnje zmage Ljubljančanov na gostovanju v ligi EBEL. To sezono so v gosteh vpisali le eno, to je bilo daljnega 2. oktobra, ko so po podaljšku zmagali v Gradcu, včeraj so svoj odstotek zmag v gosteh za odtenek zeleno-beli tako popravili in na 18. tekmi na tujem terenu prišli do druge zmage. Osvojili so dve točki, a to pot so si oslabljeni Ljubljančani, ki so igrali le s 16 drsalci (brez Boštjana Groznika, Fabiana Scholza in Nika Pema), zaslužili ne samo dve točki, ampak vse tri, saj so bili skozi celotno tekmo boljši in nevarnejši nasprotnik.

Vse skupaj so najprej kronali z golom v 10. minuti, ko je še lanskega ljubljenca ljubljanskega občinstva vratarja Andyja Chioda z močnim strelom presenetil Gal Koren, ki je tako v mesecu dni in pol v dresu Olimpije dosegel svoj drugi zadetek. V 20. minuti se je iz oči v oči s Chiodom znašel Nardo Nagtzaam, a se je domači vratar izkazal. V drugi tretjini je prav omenjeni hokejist po prodoru po levi strani in s podajo pred gol omogočil Anžetu Ropretu, da je prednost povišal na 2:0. To je bil hladen tuš za domače. V 35. minuti je imel plošček na palici za vodstvo s 3:0 Aleš Mušič, a je Chioda in Innsbruck rešila prečka.

Naslednja lepa priložnost se je nato v 38. minuti ponudila Sebastijanu Hadžiču, ki se je znašel pred golom, a so ga v zadnjem trenutku domači ovirali, ostalo je brez izključitve in pravega strela. Na drugi strani pa je še v isti minuti padel gol za morske pse in to po precej sporni situaciji, ko je domači napadalec pred golom z visoko palico zrušil Andreja Tavžlja, mu razbil arkado, vse skupaj pa se je končalo z znižanjem zaostanka za domače oklepnike.

Innsbruck je nato izid tudi hitro izenačil. Po le 57 sekundah igre v tretji tretjini se je tekma začela znova. Takrat je prišlo do nesrečne situacije za četo Fabiana Dahlema, ko se je požrtvovalno pred golom nastavil Luka Kalan, blokiral strel, a se je le ta odbil do Patricka Mössmerja, ki je z desne strani brez težav zatresel mrežo.

alesfevezer.com

Takrat so domači navijači pričakovali popoln napad, a je Olimpija povsem prevzela vajeti, bila boljša, tudi ob dveh igralcih več na ledu pa se Chiodo ni dal. V podaljšku je bila igra potekala brez prekinitev, v 64. minuti je še enkrat bil iz oči v oči s Chiodom Mušič, tokrat je bil domači vratar na mestu. V 65. minuti ga je Nagtzaam prelisičil, a se je plošček od vratnice odbil. V igri treh proti trem v zadnjih 105 sekundah gledalci niso videli zadetka, čeprav je bila boljša Olimpija, ki je to nato vendarle dokazala v loteriji.

V tej je ljubljanski čuvaj mreže Olivier Roy ustavil vse tri poizkuse, medtem ko je v drugi seriji Chioda prelisičil Kalan za sladko zmago, na sploh sedmo v celi sezoni.
Ljubitelji hokeja v Ljubljani si bodo lahko zmaje v prazničnih dneh ogledali na dveh domačih predstavah: jutri v Tivoli prihaja Linz, v petek, 1. januarja, pa Alba 19

Innsbruck - Telemach Olimpija 2:3 (0:1, 1:1, 1:0; 0:0)

Innsbruck - Dvorana TWK Arena, gledalcev 1200, sodniki: Bernecker (Avstrija), Zrnič (Slovenija), Verworner, Sparer (oba Avstrija).
Strelci: 0:1 Koren (10., Sotlar, Selan), 0:2 Ropret (23., Nagtzaam, Čepon), 1:2 Liffiton (38., Vanballegooie, Hörtnagl), 2:2 Mössmer (41., Saringer)
Kazenski streli: 0:1 (Kalan za Telemach Olimpijo).
Kazenske minute: Innsbruck 6, Telemach Olimpija 0 minut.

36. krog
Orli Znojmo - Bolzano 4:6 (1:3, 1:1, 2:2) Vienna Capitals - VSV Beljak 3:4 (0:1, 3:1, 0:1; 0:1) Black Wings Linz - KAC Celovec 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) Innsbruck - Telemach Olimpija 2:3 (0:1, 1:1, 1:0; 0:0) Dornbirn - Graz 99ers 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) Fehervar - Red Bull Salzburg 1:7 (1:2, 0:2, 0:3) - lestvica: 1. Red Bull Salzburg 36 21 4 2 9 129:93 73 2. Black Wings Linz 36 21 4 2 9 114:82 73 3. Dornbirn 36 19 1 6 10 109:84 65 4. Znojmo 36 18 3 3 12 131:93 63 5. Bolzano 36 16 4 4 12 100:91 60 6. VSV Beljak 36 17 2 3 14 99:87 58 7. Vienna Capitals 36 14 6 1 15 99:87 55 8. KAC Celovec 36 14 3 6 13 116:118 54 9. Fehervar 36 13 4 4 15 89:101 51 10. Graz 99ers 36 10 3 3 20 70:106 39 11. HC Innsbruck 36 10 2 4 20 77:122 38 12. Telemach Olimpija 36 3 4 2 27 71:140 19