15.09.2014 09:15:46

Medveščak doma drugače

V razširjenem ruskem tekmovanju Zagrebčani na peti tekmi do prve zmage.

V nedeljo so v ligi KHL igrali vsi štirje slovenski hokejisti.

Najboljše se je novo srečanje razpletlo za Marcela Rodmana in njegov Medveščak, ki je po prvi gostujoči turneji prvič zaigral doma, kjer je takoj prekinil niz štirih porazov. Medvedi so bili v Domu sportova s 5:2 boljši od Čerepovca. Naš napadalec je tokrat na ledu preživel slabih deset minut, v katerih je na gol streljal enkrat, dobil je štiri od 12 sodniških metov ter blokiral en strel. Čeprav tokrat ni "obiskal" kazenske klopi, pa Rodinčan še vedno, s 37 minutami kazni, celotni ligi vodi v tej statistiki.

Prvič to sezono pa so morali orožje položiti hokejisti moskovskega CSKA, ki so bili kljub izredni terenski premoči (razmerje s strelih je bilo 35:10 v korist gostov) pred več kot 14 tisoč navijači za gol prekratki (2:3) v Minsku.
Jan Muršak je igral 18 minut in pol, trikrat streljal na gol, a se tokrat med strelce golov ni vpisal. Nad njem sta bila storjena dva prekrška, tudi sam pa je moral enkrat na kazensko klop.

Kratko pa so v nedeljskem boju potegnili tudi igralci Slovana iz Bratislave, ki pa povsem praznih rok niso ostali, saj so v proti Nižnji Novgorodu z 2:3 izgubili po kazenskih strelih.
Rok Tičar je na ledu preživel slabih 12 minut, kar štirikrat je streljal na gol ter dobil pet od 15 sodniških metov, dvakrat pa so ga delivci pravice poslali na "hladno".
Žiga Jeglič je igral točno 12 minut, v tem času pa je trikrat streljal na gol.

Slovenska četverica bo ponovno zaposlena v torek, ko CSKA gostuje v Mitišiju, v Bratislavo prihaja Čerepovec, v Zagreb pa Nižnji Novgorod.

Vrstni red

ZAHOD: 1. SKA St. Peterburg 12 točk, 2. CSKA Moskva 9, 3. Slovan Bratislava 10, 4. Jokerit 10, 5. Dinamo Minsk 8, 6. Vitjaz Podolsk 6, 7. Dinamo Riga 6, 8. Dinamo Moskva 6, 9. Nižnji Novgorod 6, 10. Atlant Mitiši 5, 11. Lokomotiv Jaroslavelj 3, 12. Soči 3, 13. Severstal Čerepovec 3, 14. Medveščak 3

VZHOD: 1. Metalurg Magnitogorsk 12, 2. Avangard Omsk 12, 3. Baris Astana 11, 4. Salavat Julajev 9, 5. Bars Kazan 9, 6. Neftehimik Nižnekamsk 7, 7. Amur Habarovsk 7, 8. Jugra Hanti-Mansijsk 6, 9. Sibir Novosibirsk 5, 10. Traktor Čeljabinsk 5, 11. Avtomobilist Jekaterinburg 4, 12. Metalurg Novokuzneck4, 13. Lada 2, 14. Admiral Vladivostok 0