STA/hu
14.09.2014 20:24:41

Boljši tudi Dornbirn

Arsen Perić

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 2. kroga lige Ebel v Dornbirnu izgubili z 2:3 (0:1, 0:1, 2:1).

Potem ko so Ljubljančani novo sezono lige Ebel začeli v Celovcu s porazom, so tokrat gostovali v Dornbirnu. Zmaji so bili zelo blizu zmagi oziroma vsaj točki, ki bi si jo glede na prikazano tudi zaslužili, a so na koncu tesno izgubili.

Olimpija že na samem začetku ni izkoristila velike priložnosti, ko je imela kar pet minut igralca več na ledu. Buldogi so bili napadalnejši, razmerje strelov v prvi tretjini je bilo 13:7 za gostitelje.

Veselje v največje mesto v avstrijski zvezni deželi Predarlska je v 17. minuti dvoboja prinesel 24-letni James Arniel. Kanadčan je zadel ob številčni premoči na ledu, potem ko mu je podal Justin Di Benedetto.

Hokejisti iz Dornbirna so ljubljansko obrambo izigrali tudi v drugi tretjini, ko je v 36. minuti obračuna v hitrem protinapadu mrežo zatresel 29-letni ameriški napadalec Adam Miller. Tudi drugi gol so domači zabili ob številčni premoči. Razmerje strelov v tem delu igre je bilo 13:8 za buldoge.

Po 42 minutah srečanja so priložnost izkoristili gostje, ki so prikazali povsem drugačen obraz. Po podaji Matta Whita je ob številčni premoči v polno zadel Gregor Koblar. V 50. minuti pa izenačenje, za zmaje je bil uspešen Žiga Pešut.

Kljub šoku so domačini stvari postavili na svoje mesto, ko je v 55. minuti zadel Martin Grabher Meier, ki je bil uspešen ob igri z igralcem več.

Ljubljančanom je lahko v uteho izkupiček zadnje tretjine, tudi pogled na statistično razpredelnico kaže, da so bili napadalnejši, razmerje v strelih je bilo 9:6 za Olimpijo.

Uvodna poraza v gosteh, razen zadnje tretjine proti Dornbirnu, nista nič kaj spodbudna popotnica pred domačo premiero, ko bodo zeleno-beli v petek v Tivoliju gostili Znojmo.

Dornbirn - Telemach Olimpija       3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Dornbirn - Messestadion. 2780 gledalcev. Glavna sodnika: Gamper (Avstrija) in Warschaw (ZDA). Linijska sodnika: Johnstone (ZDA) in Schauer (Avstrija).
Strelci: 1:0 Arniel (Di Benedetto, D'Alvise, 17., PP1), 2:0 Miller (Sertich, 36., PP1), 2:1 Koblar (White, Koren, 44., PP1), 2:2 Pešut (Koblar, Koren, 50.), 3:2 Grabher Meier (Bombach, Miller, 55., PP1).
Kazenske minute: Dornbirn 29, Telemach Olimpija 14.