andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 23.05.2019 18:50:40

Ruski niz nepremaganosti se nadaljuje, ustavili ga niso niti Američani

Hokejisti Rusije so v prvem četrtfinalu na svetovnem prvenstvu elitne skupine premagali ZDA s 4:3 (2:0, 0:1, 2:2).

Rusija - ZDA 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
* Dvorana Ondreja Nepele, gledalcev 9000, sodniki: Bjork (Švedska), Gouin (Kanada, glavna), Malmqvist (Švedska), Ondraček (Češka).
* Strelci: 1:0 Gusev (Sergačjov, Kučerov, 2.), 2:0 Sergačjov (Gusev, 16.), 2:1 Skjei (Kane, Gaudreau, 23.), 3:1 Kaprizov (Gusev, Sergačjov, 42.), 3:2 Hanifin (Hughes, 46.), 4:2 Grigorenko (Malkin, Dadonov, 48.), 4:3 Debrincat (Kane, Hughes, 58.).
* Kazenske minute: Rusija 2, ZDA 2.

Rusi so bili že pred prvenstvom favoriti tekmovanja, v predtekmovanju pa so ta status še potrdili. Kot edini so predtekmovanje končali neporaženi z vsemi sedmimi zmagami, v zadnjem krogu pa so nagnali strah v kosti tudi svetovnim prvakom Švedom, ko so jim v drugi tretjini nasuli kar šest golov.

Začetek današnje tekme je spominjal na to tretjino, Rusi so namreč povedli v 57. sekundi, potem pa bili boljši prvo tretjino in jo dobili z 2:0. A sledil je padec v igri, Američani so se vrnili in z zadetkom Bradyja Skjeija prišli do možnosti za preobrat.

Kiril Kaprizov je v zadnji tretjini hitro povišal vodstvo, res pa je, da je bil tudi ameriški odgovor hiter in z golom Noaha Hanifina v 46. minuti je bilo še vse odprto.

A le do četrtega ruskega zadetka v 48. minuti, ko je po podaji Jevgenija Malkina zadel Mihail Grigorenko. Predali pa se hokejisti ZDA še niso, na koncu so že tri minute pred iztekom rednega dela iz vrat potegnili Coryja Schneiderja in hitro znižali. Rusi so vložili trenerski izziv in skušali spodbijati gol, a neuspešno.

Američani so potem še enkrat poskusili brez vratarja, še enega gola pa ni bilo in Rusi so se, morda tudi tesneje od pričakovanj, prebili med polfinaliste.

Polfinalni boji bodo na sporedu v soboto, Rusi pa še nimajo tekmeca. Po novih pravilih namreč polfinalna para nista določena vnaprej, pač pa se najboljša ekipa iz rednega dela pomeri z najslabšo v končnici.

Značke: hokej, sp