Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

bk
bk
0 08.12.2021 13:08:00

Hokejska liga prvakov CHL: Fantastični Pintarič OSUPNIL Fince, s kar 39 obrambami Rouenu pomagal do ...

V torek zvečer so se v hokejski ligi prvakov CHL odigrali prvi dvoboji četrtfinala.

Nastopila sta tudi dva slovenska hokejista, ki sta lahko zadovoljna s tem, kar so s soigralci prikazali.

Vratar Matija Pintarič je z Rouenom prvo tekmo odigral v gosteh pri Tappari, iz Finske pa se je francoski prvak odpravil z remijem 3:3. Tako Rouen kot Tappara sta se prvič prebila med najboljšo osmerico v tem tekmovanju, pred povratnim dvobojem, ki bo v Franciji potekal naslednji torek – v polfinale bo napredoval boljši po rezultatu – pa je vse še odprto. Mariborski čuvaj mreže je bil spet eden glavnih junakov, Pintarič je namreč obranil kar 39 strelov finskega moštva, medtem ko so se njegovi soigralci izkazali za zelo učinkovite, kajti iz 12 strelov so dosegli kar tri zadetke. Tappara je po prvi tretjini vodila z 2:0, Rouen je nato v drugi z dvema power play goloma izid izenačil, a tudi domači so nato izkoristili prednost igralca več. Tappara je močno prevladovala, a ni in ni premagala Pintariča, v 55. minuti pa so Francozi še enkrat zadeli, nato pa zdržali vse pritiske do konca tekme.
Muršakova Frölunda je na gostovanju pri Leksandu slavila s 5:2, Jan pa se v statistiko ni vpisal. Leksand je bil bolj napadalno usmerjen, vendar pa ni našel odgovora na tri zaporedne gole gostov v zadnji tretjini.

Z enakim izidom je Rögle slavil v Pragi pri Sparti, medtem ko se je četrti dvoboj večera prav tako končal z remijem, München je z dvema zadetkoma v tretji tretjini tega iztržil pri Lukku. Povratni obračuni so na sporedu naslednji torek.