Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 04.12.2021 22:15:36

Vsak niz se enkrat konča, Dornbirn pa ga je prav v Tivoliju

Martin Metelko
Hokejisti SŽ Olimpije so v 24. krogu lige ICEHL izgubili z Dornbirnom z 1:3 (0:1, 0:0, 1:2).

SŽ Olimpija - Dornbirn 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 1454, sodniki: Piragić, Zrnič (glavna), Hribar, Snoj.
* Strelci: 0:1 Antonitsch (Macierzynski, Ružička, 19.), 1:1 Štebih (Pance, Kalan, 53.), 1:2 Pöschmann (Antonitsch, Vandane, 54.), 1:3 Macierzynski (Schwinger, Ross, 59., EN).
* Kazenske minute: SŽ Olimpija 4, Dornbirn 6.

Potem ko so ljubljanski hokejisti dosegli zaporedni zmagi proti Gradcu (7:2) in Salzburgu (3:2), so se tokrat v domači dvorani mučili proti do te tekme na lestvici predzadnjemu Dornbirnu. Avstrijsko moštvo je s čvrsto obrambo in oteževanjem prehoda v napadalno tretjino spravljalo v obup najboljše moštvo lige ICEHL in iz Tivolija na koncu odneslo tri točke za skok na enajsto mesto lestvice.

To je bila po kar 12 zaporednih porazih sedma zmaga v sezoni za Dornbirn, Olimpija pa je kljub osmemu porazu ostala na vrhu razpredelnice z najboljšim koeficientom (2,00), ki odloča za razvrstitev na lestvici po izstopu iz lige slovaške Bratislave.

Za Olimpijo je bil tokrat v Tivoliju nerešljiva uganka predvsem Felix Beck v vratih Dornbirna. Ta je klonil šele ob 30. strelu, ko je na začetku 53. minute po lepi akciji in enem redkih uspešnih hitrih prehodov v obrambo tekmeca zadel branilec Miha Štebih.

Toda ko se je že zdelo, da bo domače zadetek za izenačenje sprostil, so si zmaji privoščili padec koncentracije, kar je izkoristil Philipp Pöschmann za vodstvo in kot se je kasneje izkazalo zmagoviti zadetek v 54. minuti. V prazno mrežo je 1:57 minute pred koncem zadel še Kevin Macierzynski za končnih 3:1.

Junak dvoboja je bil zagotovo gostujoči čuvaj mreže Beck, ki je na koncu ustavil 32 strelov. Žan Us je na drugi strani zbral 20 obramb ob 22 strelih.

Prvič je Us klonil ob koncu prve tretjine, ko so hokejisti Dornbirna izkoristili eno od le dveh priložnosti z igralcem več na ledu, ko je bil uspešen Sam Antonitsch 69 sekund pred iztekom prve tretjine.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v torek, ko bodo gostovali v Celovcu pri KAC-u, ki je na lestvici peti.

Značke: hokej, sta