Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 12.04.2019 09:37:08

Prvaki NHL na krilih Ovečkina in Backstroma do uvodne zmage

Aleksander Ovečkin
Hokejisti Washington Capitals so že na prvi tekmi končnice severnoameriške lige NHL proti Carolina Hurricanes pokazali, zakaj so branilci Stanleyjevega pokala, saj so najboljši takrat, ko to največ šteje. Nicklas Backstrom in Aleks Ovečkin sta skupaj dosegla tri zadetke iz prvih osmih strelov in popeljala gostitelje do zmage s 4:2.

Po izjemnem začetku branilcev naslova, ki so pred razprodano domačo dvorano povedli s 3:0 v prvi tretjini, je na sceno stopil komaj 19-letni novinec gostov, Andrej Svečnikov, ki je Hurricanes popeljal do vrnitve v zadnji tretjini na le gol zaostanka.

A nato je Backstrom blokiral nekaj strelov v zadnjih minutah, vratar Braden Holtby je zbral 27 obramb in Washington je prvo tekmo prvega kroga končnice vzhodne konference dobil s 4:2.

"Ni nas zagrabila panika. Le nadaljevali smo v svojem ritmu," je dejal Backstrom, ki je še tretjič v karieri na tekmah končnice dosegel dva gola.

"Čeprav so nas povsem zasenčili na ledu v strelih, smo vedeli, da tekme ni konec do zadnje sekunde. Gre za končnico, nikoli ne veš, kaj se bo zgodilo," pa je dogajanje po tekmi komentiral Ovečkin.

Naslednja tekma ekipi čaka v soboto, ko bodo imeli Capitals priložnost, da v boju na štiri zmage povedejo z 2:0.

Na vzhodu je bila danes tudi tekma med Boston Bruins in Toronto Maple Leafs, ki so na gostovanju zmagali kar s 4:1. Izkazal se je Mitch Marner, ki je za kanadsko ekipo zadel dvakrat, vratar Frederik Anderson pa blestel s 37 obrambami.

Edini obračun prvega kroga končnice v zahodni konferenci je potekal med Calgary Flames in Colorado Avalanche, brez težav so ga s 4:0 dobili gostitelji, za katere je dvakrat zadel Matthew Tkachuk.