damijan janković Njena.si

Tako privlačna je Jankovićeva tašča

maja zupan miss 2017 Najstnica.si

0 03.06.2018 08:08:10

V ameriški prestolnici vladajo RUSI! Takole sta jih dva pripeljala korak bližje Stanleyjevemu pokalu! (VIDEO)

Moštvo Washington Capitals je v velikem finalu severnoameriške hokejske lige NHL povedlo z 2:1 v zmagah. V obračunu za Stanleyjev pokal proti novincem v ligi NHL Vegas Golden Knights so hokejisti iz prestolnice Združenih držav dobili tretjo tekmo finalne serije na štiri zmage z izidom 3:1.

Ključna za pomembno zmago sta bila ruska napadalca Aleksander Ovečkin in Jevgenij Kuznecov.

V prvi tretjini tekme v prestolnici ZDA sta svoje delo odlično opravila oba vratarja, ki nista spustila niti enega ploščka. V drugi tretjini pa sta za šov pred polnimi tribunami dvorane v Washingtonu poskrbela najprej Ovečkin že po dobri minuti za vodstvo 1:0 in nato še Kuznecov, ki je v 33. minuti povišal na 2:0.

Čeh Tomaš Nosek je na začetku zadnje tretjine poskrbel za častni zadetek gostujočega moštva iz igralniške meke, vendar pa je bil Washington tokrat premočan. Kanadčan Devante Smith-Pelly je z zadetkom v 54. minuti postavil končni izid 3:1 za prestolnike.

Marc-Andre Fleury je v vratih zlatih vitezov zbral 26 obramb, Braden Holtby pa je prestolnikom pomagal z 22 obrambami.

Četrta tekma velikega finala lige NHL med moštvoma, ki se še nista vpisala na seznam nosilcev najprestižnejše hokejske lovorike, bo v noči na torek, prav tako v Washingtonu.

Moštvo iz prestolnice je vpisalo komaj drugo zmago v finalnih serijah lige NHL. Washington je svojo premierno udeležbo v velikem finalu v sezoni 1997/98 proti Detroit Red Wings zaznamoval brez zmage.

Značke: hokej, nhl