Slovenci delamo za manj, kot je evropsko ...

Dejan Dogaja in Kiara Haas: Ljubezen jima daje ...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 14.05.2018 12:08:29

Washington še drugič slavil v gosteh, pred Tampo misija nemogoče ...

Hokejisti Washington Capitals so še drugič v treh dneh v gosteh premagali Tampa Bay Lightning in v polfinalu lige NHL v boju na štiri zmage povedli z 2:0. Rezultat je bil 6:2.

Serija na štiri zmage se zdaj seli v Washington, kjer si lahko Capitals zagotovijo drugo uvrstitev v finale, potem ko so leta 1998 izgubili proti Detroit Red Wings.

Odločitev o zmagovalcu je praktično padla v 62 sekundah oziroma v zadnji minuti druge četrtine. V tem času so gostje dosegli dva zadetka in imeli pred zadnjim delom dva zadetka prednosti (4:2). Gole za Washington so dosegli Lars Eller, Jevgenij Kuznjecov, Tom Wilson, Aleks Ovečkin, Devante Smith-Pelly in Brett Connolly, vratar Braden Holtby pa je zbral 33 obramb.

"Igrali smo trdo in pametno. Vsi štirje napadi so opravili svoje delo. Bili smo potrpežljivi in čakali na svoje priložnosti," je dejal napadalec Capitals Ovečkin.

Strelec četrtega gola je bil Kuznjecov. Po tekmi je svoje navijače opozoril, da serije še ni konec. Washington je v končnici brez svojega najboljšega moža, Nicklasa Backstroma (poškodba roke), hkrati pa igra skoraj bolje v gosteh kot doma. "Ne vem, kako to. Kar malce se mi smilijo naši navijači," je dejal Kuznjecov, ki je imel ob zadetku še dve podaji.

V drugem polfinalu se merita Winnipeg in Las Vegas, prvo tekmo pa so dobili igralci Winnipega.

Značke: hokej, nhl