bk
bk
20.05.2015 23:38:17

Tistemu, ki ne "umre"

Marsikateri hokejski navijač, ki je v sredo zjutraj prižgal televizijo, najbrž sprva ni verjel svojim očem. Ne le, da je ujel boj med Anaheimom in Chicagom v končnici lige NHL, temveč si je lahko v živo ogledal tudi dobršen del druge tekme v finalu zahodne konference.

Na drugi tekmi v seriji (prvo je s 4:1 dobil Anaheim) bi Rački in Blackhawksi kmalu odigrali kar dve, saj je zmagoviti zadetek padel šele v tretjem podaljšku, natančneje v 117. minuti dvoboja.
Po 37 minutah je kazalo, da bo večer poln zadetkov, saj je do takrat v obeh mrežah pristalo šest ploščkov, po trije na vsaki strani. A nato je prišla suša, ki je trajala, dokler ni Marcus Kruger šele točno po 116 minutah in 12 sekundah odločil o zmagovalcu.
V drugem podaljšku je Chicago sicer dosegel gol, a je bil ta razveljavljen, saj je bil dosežen na nogometni način, natančneje namerno z glavo, kar pa v hokeju ni dovoljeno.

Za Chicago je bila tekma najdaljša v klubski zgodovini, za poražence pa druga najdaljša; leta 2003 je Anaheim za zmago proti Dallasu v konferenčnem polfinalu potreboval pet podaljškov.
V končnici lige NHL so se tekme zaradi pravila zlatega gola že velikokrat potegnile dolgo v noč, in če primerjamo sredino tekmo z vsemi najdaljšimi, ta še zdaleč ne spada v sam vrh, saj se je uvrstila šele na 17. mesto večne lestvice. Za najdaljšo tekmo s podaljški velja dvoboj med Detroitom in Montreal Maroonsi iz leta 1936 s 116:30 minute oziroma šestimi podaljški.

Pred tretjo tekmo, ki bo odigrana v vetrovnem mestu, bo za hokejiste najpomembnejša regeneracija. Dolgotrajen boj je na vseh pustil posledice, še posebej na tistih z največjimi minutažami. Največ časa je na ledu preživel branilec Chicaga Duncan Keith, ki je igral 49 minut in 51 sekund ter opravil kar 60 menjav. Še več teh je opravil njegov soigralec, tudi branilec Niklas Hjalmarsson, ki je na led stopil 68-krat (47:35). Na domači strani je bil največje minutaže med branilci deležen François Beauchemin, med vsemi napadalci pa je izstopal Ryan Getzlaf, ki je igral kar 38 minut in 29 sekund.