05.09.2014 22:20:09

Prvi shutout za Gračnarja

redbull

V ligi prvakov CHL nocoj od petih na led stopili štirje Slovenci.

Pardubice Roberta Kristana in Blaža Gregorca so doma s 3:6 izgubile proti švedskemu Linköpingu. Lix je branil prvo tretjino, a se ni dobro odrezal, saj je v slabih petih minutah iz desetih strelov prejel štiri gole. Blaž se v statistiko ni vpisal.

Köln Aleša Kranjca je z 2:3 po kazenskih strelih izgubil v finskem Ouluju pri Kärpätu, našega branilca ni bilo v postavi.

Salzburžani so s 4:0 premagali švedski JYP. Luka Gračnar je v golu stal vse srečanje in se zelo izkazal, saj je obranil vseh 35 strelov in se veselil prvega shutouta v tej sezoni.

PANCE V PRAZNO MREŽO
Bolzano Žiga Panceta pa se je pomeril s TPS, proti kateremu so na prvi tekmi izgubili s kar 0:9. Italijani so se doma odrezali veliko, veliko bolje, saj so Fince iz Turkuja premagali s 4:2. Zadnji zadetek v prazno mrežo pa je le 20 sekund do konca tretje tretjine dosegel prav Ljubljančan!

V soboto in nedeljo bo naša deseterica skupaj odigrala še sedem tekem.

V soboto Briançon Jake Ankersta in Gašperja Cerkovnika gosti Geneve-Servette, praška Sparta pa KalPo.

V nedeljo se Beljačani Klemna Pretnarja in Adisa Alagića podajajo v Frölundo, Pardubice gostijo TPS, Köln Kärpät, Salzbug Jönkoping, Bolzano pa Linköping.