Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 04.12.2021 18:33:02

Verstappen pred kvalifikacijami pokazal zobe

Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) je bil najhitrejši na tretjem prostem treningu pred veliko nagrado Savdske Arabije v Džedi.

Vodilni v skupnem seštevku je bil za dobri dve desetinki sekunde hitrejši od prvega ozzivalca v boju za naslov, Britanca Lewisa Hamiltona (Mercedes), tretji pa je bil Mehičan Sergio Perez (Red Bull).

Perez je zaostal pol sekunde, tik za njim pa sta četrto in peto mesto zasedla dirkača AlphaTaurija, Japonec Yuki Tsunoda in Francoz Pierre Gasly. Šesti je bil drugi Mercedesov dirkač Finec Valtteri Bottas.

Na petkovih prostih treningih je bil obakrat najhitrejši Hamilton.

Kvalifikacije bodo na sporedu ob 18. uri, nedeljska prva dirka v Savdski Arabiji pa ob 18.30.

Verstappen ima pred njo osem točk prednosti pred Hamiltonom na predzadnji dirki sezone in bi lahko v nedeljo osvojil naslov. Hamilton je zmagal na zadnjih dveh dirkah v Braziliji in Katarju. Če bo v nedeljo slabši kot šesti, Verstappen pa bo zmagal, bo naslov svetovna prvaka prvič v karieri pripadel vozniku Red Bulla.

Sezona formule 1 se bo po dirki v Džedi končala 12. decembra v Abu Dabiju.

Značke: formula ena, sp