Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Janšev propagandist Tomašič zlorablja Nova24TV ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

1 18.03.2021 22:41:58

SŽ Olimpija redni del alpske lige končala v duhu celotne sezone - z visoko zmago

Martin Metelko
Hokejisti SŽ Olimpije so v zadnji tekmi rednega dela alpske lige v gosteh premagali Kitzbühel s 6:0 (2:0, 2:0, 2:0).

Ljubljančani so bili že pred današnjo tekmo zanesljivo prvi po rednem delu, danes pa so status najboljše ekipe potrdili še z eno zmago, 24. v sezoni, in prvi del končali s 83 točkami.

Zeleno-beli so imeli že dolgo zagotovljeno končnico, že nekaj časa pa tudi praktično prvo mesto po rednem delu, ki prinaša največjo prednost pri izbiri tekmecev in domačem terenu v končnici.

Danes so gostovali pri predzadnjem Kitzbühlu, ekipi, ki ne bo nadaljevala tekmovanja v končnici, saj je ena od štirih, ki so bile prekratke za uvrstitev vsaj v nadaljnje kvalifikacije za četrtfinale. Sezona se danes končuje še za drugo celovško ekipo, Fasso in mlado zasedbo Linza.

Za ogrevanje pred končnico Ljubljančani niso imeli nobenih težav. V prvi tretjini je dvakrat v polno zadel Nejc Brus, na polovici tekme je vodstvo povišal Miha Logar, še v drugem delu pa je zadel tudi Tadej Čimžar. V zadnji tretjini pa sta pričakovano zmago potrdila še Žiga Pance in Aleš Mušič z zadetkoma v razmaku 13 sekund.

Poleg Ljubljančanov in Jeseničanov imata neposredno uvrstitev v končnico, ki se bo začela 27. marca, zagotovljeno še Val Pusteria in Asiago.