Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 27.02.2021 21:21:37

Jeseničani po podaljšku premagali Asiago

Domen Jančič/HDD SIJ Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige po podaljšku premagali Asiago s 3:2 (0:2, 2:0, 0:0; 1:0).

Jeseničani so še drugič zaporedoma prišli do zmage po enakem scenariju, ko so po slabšem začetku morali loviti tekmece. Za zmago proti Asiagu so tokrat potrebovali še dodaten del igre, z novima točkama pa so obdržali drugo mesto na lestvici.

Podobno kot na prejšnji tekmi z Rittnom so tudi tokrat železarji dvoboj v svoji Podmežakli slabo začeli. Gostje so namreč prvič zadeli v četrti minuti, v 17. pa izkoristili igralca več na ledu in povišali na 2:0.

Jeseničani so tako spet morali v lov za tekmeci, v drugi tretjini pa je zaostanek najprej znižal Žan Jezovšek. V zadnji minuti drugega dela je nato mladi kanadski up v domačem moštvu Francesco Pinelli poskrbel za izenačenje na 2:2.

V zadnji tretjini novih zadetkov ni bilo, tako da sta ekipi šli v podaljšek. V njem so v 63. minuti domači prišli do prednosti, saj je bil pri gostih izključen Marek Vankus. Novo prednost igralca več pa so železarji znali izkoristiti, v 64. minuti je svoj drugi gol na tekmi dosegel Pinelli in Jeseničanom zagotovil zmago.

Z današnjim uspehom so tako postavili tudi dobre temelje za naslednji obračun, ko se bosta v sredo v Ljubljani v slovenskem derbiju pomerila Sij Acroni Jesenice in SŽ Olimpija.

Značke: hokej, sta