Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 25.02.2021 22:08:16

Jeseničani po preobratu v Podmežakli premagali tudi italijanski Ritten

Domen Jančič/HDD SIJ Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Ritten s 4:2 (1:2, 1:0, 2:0).

Jeseniški hokejisti so dosegli še eno zmago v regionalnem tekmovanju, s katero so ostali na drugem mestu, le za slovenskimi tekmeci iz Ljubljane.

Potem ko so dosegli 12 zmag v nizu in v 13. poskusu nesrečno ostali brez nje, so jih zdaj jeseniški hokejisti spet začeli nizati. Današnja je bila druga zaporedna, tudi tokrat pa so se morali zanjo potruditi, podobno kot nazadnje proti Salzburgu, ko so šele v zadnji tretjini strli odpor tekmecev.

Tudi danes je bil razplet podoben, saj je bil začetek zelo slab. Gostje so namreč že po šestih minutah vodili z 2:0 in domačo zasedbo je čakalo precej dela. Preobrat je nakazal mladi Francesco Pinelli na polovici prve tretjine, ko je izkoristil prednost dveh igralcev na ledu.

Nato je z novim zadetkom ob "power-playu" v 29. minuti Sašo Rajsar poskrbel za izenačenje. V drugi polovici tekme so bili nato domači boljši in so pritiskali, vendar dolgo niso dosegli še enega zadetka.

Obrambo Rittna je nato strl šele Jaka Sodja v 56. minuti, tudi ta gol pa so domači dosegli, ko so imeli številčno prednost. V zadnji minuti so nato gostje iz vrat potegnili vratarja in skušali izenačiti, kar pa je izkoristil Rajsar ter z golom v prazno mrežo potrdil zmago.

Naslednja tekma čaka železarje v soboto, ko bodo spet v svoji dvorani igrali z Asiagom.