Tedenski horoskop: V tišini lahko prisluhnete ...

Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Luka Dončić objavil posebno fotografijo ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 25.02.2021 22:19:33

Oslabljena SŽ Olimpija do nove zmage nad mladimi Celovčani, a z več težav kot pričakovano

Martin Metelko
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige premagali drugo zasedbo celovškega moštva KAC z 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).

Ljubljančani so vodilna ekipa lige in teoretično bi morali v obračunu s predzadnjim moštvom, ki so ga pred dvema dnevoma na njegovem terenu premagali s 7:1, imeti lahko delo. Toda na ledu se je pokazalo, da je bil dvoboj precej bolj izenačen in za tesno zmago so se morali domači kar potruditi.

V domači ekipi imajo sicer nekaj težav s poškodbami, vseeno pa so se dvoboja lotili nekoliko premalo zavzeto. Mladi Celovčani so zdržali prvo tretjino brez prejetega zadetka, nato pa je v drugi Olimpija vendarle zadela. Gola, pozneje se je izkazalo, da sta bila že odločilna za zmago, je v štirih minutah dosegel Anže Ropret, obakrat v obdobju, ko so imeli zeleno-beli na ledu igralca več.

A pristopa iz druge tretjine domači niso potegnili še v tretjo, gostje pa so bili ob razpoloženem vratarju Jakobu Holzerju (na koncu 38 obramb) vse bolj pogumni tudi v napadu. V 50. minuti so tako tudi premagali Tilna Spreitzerja, do konca pa so imeli nato domači nepričakovano veliko dela, da so preprečili presenečenje, ob sicer veliki premoči (streli 40-14) pa še kakšnega gola niso dosegli.

Na lestvici imajo na prvem mestu zdaj 67 točk, druge so Sij Acroni Jesenice z 62, tretji Pustertal z 59, pri čemer imata ljubljanska in južnotirolska ekipa dve tekmi več.

Naslednja tekma čaka Ljubljančane v soboto, ko bodo gostovali pri Bregenzerwaldu.