Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 15.02.2020 21:03:23

Jeseničani ostali brez 12. zaporedne zmage

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi 2. kroga drugega dela alpske lige izgubili s Pustertalom z 2:4 (1:2, 1:1, 0:1).

Jeseničani so v zadnjem mesecu in pol uprizorili lep zasuk in z vzponom forme prišli do skupine v boju za končnico. Do današnje tekme so nanizali serijo 11 dvobojev brez poraza, še posebej sladka je bila zadnja zmaga v četrtek v Ljubljani, ko so sploh prvič v sezoni ugnali večne tekmece iz Tivolija.

Glede na dobre predstave v zadnjem času je bil termin današnjega dvoboja kar pravi: Pustertal, lanski finalist, je bil namreč tista ekipa, ki je zadnja premagala železarje, 28. decembra je bilo 4:1.

A danes se je ta serija končala: ekipa iz Brunica je izkoristila jeseniške slabosti in napake ter po začetnem zaostanku, domače je v vodstvo popeljal Jaka Šturm, še v prvi tretjini povedla. Domačim je krila spodrezal tretji gol gostov, ki ga je vratar Antoine Bonvalot prejel po tem, ko ga je presenetil odbiti plošček izza vrat.

Gašper Seršen je v 38. minuti sicer še vzbudil kanček upanja na preobrat, toda gostje so se v zadnji tretjini zbrano branili, v zadnji minuti pa nato ob jeseniškem tveganju brez vratarja potrdili zmago in imajo v drugem delu lige še stoodstoten izkupiček.

Naslednja tekma v skupini najboljših ekip Jeseničane čaka v torek, ko bodo gostovali pri Asiagu.

Značke: hokej, jesenice