Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

1 21.12.2019 22:06:10

Ljubljančani do zmage sedem sekund pred koncem

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige premagali Asiago s 3:2 (0:1, 2:0, 1:1).

Manj kot 24 ur po slavju na slovenskem derbiju na Jesenicah (7:0) je Ljubljančane čakala že nova tekma. Na domačem ledu so gostili Asiago, po začetnem zaostanku so poskrbeli za preobrat in zmagali, zadnji gol pa dosegli le sedem sekund pred koncem.

Nova zmaga, s katero so se Ljubljančani utrdili na vrhu regionalnega tekmovanja, je bila trdo prigarana. Gostje so namreč povedli v prvi tretjini, v drugi pa sta potem Mark in Kristjan Čepon z zadetkoma v dveh minutah nakazala preobrat. A Asiago se je izkazal za trdega tekmeca, domači pa so sredi zadnje tretjine po izgubljenem sodniškem metu dobili gol za 2:2.

Ko je že kazalo, da bosta ekipi o zmagovalcu odločali v dodatnem delu igre, pa je spet udaril domači napad. Vratar Gianluca Vallini, ki je s 43 obrambami spravljal v obup domače napadalce, je sedem sekund pred koncem odbil plošček po prvem strelu Olimpije, toda v nadaljevanju akcije je do njega pred vrati prišel Žan Jezovšek ter ga potisnil v mrežo za končnih 3:2.

Ljubljančani bodo naslednjo tekmo igrali v četrtek, ko jih čaka gostovanje v Cortini.

Značke: hokej, sta