Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 11.10.2018 23:39:47

Jeseničani zmagali v gosteh pri Rittnu

Drago Cvetanovič
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Ritten s 4:1 (2:0, 1:1, 1:0).

Jeseničani so v regionalnem tekmovanju nazadnje doma premagali Kitzbühel s 4:1, danes pa jih je čakalo zahtevno gostovanje pri lanskih podprvakih alpske lige. Nazadnje so slovenski prvaki zanesljivo slavili in ostali tik pod vrhom lestvice.

Dober konec je napovedal Luka Bašič z zadetkom v 13. minuti, minuto zatem se je med strelce vpisal še Jesse Jyrkkiö, Bašič pa je nato pred iztekom druge tretjine povišal vodstvo že na 3:0. Domači so sicer pet sekund pred odmorom z igralcem več še znižali, toda to ni pomagalo, saj je jeseniški junak večera Bašič v polno zadel še tretjič in v 51. minuti potrdil zmago železarjev.

V alpski ligi bodo Jeseničani naslednjo tekmo igrali doma v soboto proti Fassi, nato pa spet šele 25. oktobra na tekmi v Salzburgu. Vmes pa se bodo še enkrat vrnili v Ritten, saj jih med 19. in 21. oktobrom tam čaka nastop na turnirju 2. kroga celinskega pokala, ob slovenskem in južnotirolskem klubu bosta napredovanje iskala še beograjska Crvena zvezda in budimpeštanski MAC.

Značke: hokej, alpska-liga