bk
10.02.2015 22:14:30

Visok poraz Telemacha Olimpije

Grega Wernig

Telemach Olimpija je izgubila prvo tekmo v kvalifikacijski skupini lige EBEL. Če je po dveh tretjinah bilo slutiti, da oslabljeni zmaji lahko pridejo do točk, pa so Ljubljančani v zadnji povsem popustili.

Slovenski prvaki so na Južno Tirolsko odpotovali brez prvega strelca moštva Hunterja Bishopa, Gala Korena in Davida Planka, medtem ko je glavni strateg Fabian Dahlem v postavo uvrstil Mateja Hočevarja, ki pa po poškodbi rame še ni povsem na red za igro.

Arsen Perić

Celovčani kar osemkrat

Do najvišje zmage kvalifikacijske skupine in na splošno večera so sinoči presenetljivo prišli hokejisti celovškega KAC-a, ki so s kar 8:0 odpravili Innsbruck, Marcel Rodman se v statistiko ni vpisal. Graz je s 5:2 odpravil Dornbirn. Miha Verliča pri črnih panterjih ni bilo v postavi, Sabahudin Kovačević se v statistiko ni vpisal, David Rodman je enkrat zadel in podal. V skupini za razvrstitev je Salzburg Luka Gračnarja doma visoko, s kar 7:3, ugnal Albo 19, naš mladi čuvaj mreže pa je obranil 14 oziroma 82 odstotkov strelov. VSV Beljak Klemna Pretnarja pa je moral pred Vienno doma priznati nogometni poraz z 1:2.

Aktualni prvak iz Bolzana, kjer si kruh služi tudi otrok Olimpije in eden od strelcev na srečanju Žiga Pance, v dveh sezonah še ni utrpel poraza proti zeleno-belim, ta tradicija pa se ni prekinila niti nocoj.

V prvi tretjini so bili domači, ki so pretekli vikend dobili novega glavnega trenerja, nevarnejši in Miika Wiikman je moral že v uvodnih 20 minutah po plošček v svoj gol. Več zaleta je Olimpiji - ki ji mimogrede spet ne dela uradna spletna stran - na začetku druge tretjine prinesel Jure Sotlar, ki je v 22. minuti izenačil, a tudi na drugi odmor so Italijani uspeli oditi z golom prednosti.

V tretji tretjini pa je v zmajevem gnezdu prišlo do prave katastrofe. Vse se je začelo z eno malo kaznijo, ki jo je Bolzano nemudoma izkoristil, a pravi polom je šele sledil v zadnjih devetih minutah. Ob zaostanku z 1:4 je Finca v vratih Olimpije nadomestil Tomaž Trelc, istočasno si je Tadej Snoj priigral disciplinsko kazen igre, v petih minutah z igralcem več pa so Italijani še kar trikrat zatresli mrežo Olimpije, ki je tako utrpela enega največjih porazov to sezono.

Popravni izpit zmaje hitro čaka, že v četrtek v Tivoli prihaja Graz.

BOLZANO  - TELEMACH OLIMPIJA 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)

Bolzano - Palaonda. 1750 gledalcev. Glavna sodnika: Veit in Gamper (oba Avstrija). Linijska sodnika: Johnstone (ZDA) in Pardatscher (Avstrija).
Strelci: 1:0 Schofield (Nesbitt, Gander, 9.), 1:1 Sotlar (Koblar, Pešut, 22.), 2:1 Bernard (De Simeone, Keller, 31.), 3:1 Insam (Rodney, Nesbitt, 44., PP1), 4:1 Keller (De Simone, Bernard, 52.), 5:1 Pance (Cullen, Nesbitt, 53., PP1), 6:1 McMonagle (Egger, Bernard, 54., PP1), 7:1 Gander (Sisca, Nesbitt, 57., PP1),
Kazenske minute: Bolzano 4, Telemach Olimpija 11 + 20 (Snoj).

OLIMPIJA: Wiikman, Trelc; Groznik, Podlipnik, Zanoški, Leber, Hadžič; Cvetek, Degon, Hebar, Mušič, Ropret; Medvec, Selan, Koblar, Pešut, Sotlar; Logar, Hočevar, Uduč, Kalan, Snoj
1. KROG 2. DELA
Skupina za razvrstitev
Salzburg - Alba 19      7:3 (2:1, 2:1, 3:1)
Linz - Znojmo           4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
VSV Beljak - Vienna     1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Kvalifikacijska skupina
KAC Celovec - Innsbruck          8:0  (3:0,4:0,1:0)
Graz       - Dornbirn            5:2  (2:1,2:1,1:0)
Bolzano - Telemach Olimpija      7:1  (1:0,1:1,5:0)

LESTVICA
1. Bolzano 1 1 0 0 7:1 6 (4) 2. KAC Celovec 1 1 0 0 8:0 5 (3) 3. Graz 1 1 0 0 5:2 4 (2) 4. Dornbirn 1 0 0 1 2:5 1 (1) 5. Telemach Olimpija 1 0 0 1 1:7 0 6. Innsbruck 1 0 0 1 0:8 0